У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Дитяча конкуренція. Як подолати суперництво між дітьми?

У Психолога » Батьки й діти » Інтерв'ю з психологами » Дитяча конкуренція. Як подолати суперництво між дітьми? (Відповідей: 1)
Дитяча конкуренція. Як подолати суперництво між дітьми?
Знайти психолога?

Чому діти починають конкурувати між собою?

психолог
+ психолога в избранные


Причини можуть визначатись різні, але зазвичай фактор конкуренції заснований на увазі батьків. На тому, яке ставлення кожен з них виражає до дитини. Діти дуже тонко відчувають, коли ставлення різниться та рамки близькості до дітей відрізняються, коли вимоги різні, хвалят за різне, і тд.

У більш старшому віці конкуренція може бути пов*язана із успішністю в різних сферах, але часто вона виникає тільки тоді, коли батьки підтримують цю конкуренцію.

Як позбутися конкуренції між дітьми?

психолог
+ психолога в избранные


Тут однозначного рецепту немає, але все знову зводиться до ставлення.

- Давати не однаково уваги, а стільки скільки кожен її потребує. Адже дитина 8 років і 13 потребує не тільки різної уваги але і різної кількості.
- утримуватись від штучного формування конкуренції, надаючи дитині, з успіхом в якісь сфері ,привілеї. Адже коли когось більше люблять за успішність, це стає вимогою любові для іншої дитини.
- залишати кожному власний простір та власні речі. Не передавати щось без дитини, не віддавати її речі, не закликати вічно ділитись. Це може формувати образу та конкуренцію на матеріальному рівні, де речі чи іграшки визначають "кращість".
- Багато і дуже багато розмовляти з дітьми, про їх почуття, чути їх незадоволення, їх прохання і відгукуватись на це. Це зніматиме внутрішню напругу та дозволятиме налагоджувати стосунки.

КОнкуренця може бути в окремих сферах - спорту, ігор, навчання. Але вона не має бути особистісна, і від цього не має залежати ставлення до дитини та любов до неї. І дитина має це знати.

Коли потрібен дитячий психолог?

психолог
+ психолога в избранные


Складне питання, але важливо розуміти, що якщо дитина вже здатна сказати про якісь труднощі власні а батьки розуміють, що не можуть допомогти - варто порадити дитині варіант терапії, наголошуючи, що це нормально.
Коли дитина не може висловити труднощі але батьки однозначно переконані в наявності таких - краще перевірити, але знову ж таки, пояснивши дитині для чого і чому вони вважають допомогу психолога необхідною.

В підлітковому віці особливо важливо прговорювати з дитиною похід до психолога. Випадки коли треба - надто обширні і їх тут не опишеш. Все, що вдається шкільдливим чи приносить страждання.

І не варто силоміць тягнути дитину. ЦЕ не працюватиме.

Безкоштовна розсилка цікавинок!

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

28-04-2023

Якщо ви психолог і хочете взяти участь в інтерв'ю, авторизуйтеся!


Регіон:
Ціна консультації: до
Працює:







Працює з запитом:
Стать:
Років досвіду від:

Терапевтичний метод...















Ще думки психологів
мнение психолога Як допомогти дитині підготуватися до народження молодшого брата чи сестри

Як повідомити дитині новину про очікування другої дитини? Як підтримати старшу дитину, коли в родині з'являється молодша? Як допомогти старшій дитині відчувати себе важливою? Чи має старша дитина допомагати по догляду за молодшою? Якщо так, то як допомогти старшій дитині прийняти нову відповідальність та розв

мнение психолога Как современные гаджеты влияют на детей? Ребенок и смартфон.

С какого взраста детям можно давать играть на электронных устройствах? Стоит ли вовсе запрещать ребенку пользоваться планшетами и смартфонами?

мнение психолога Приемные дети

Как понять, что пара готова к усыновлению (удочерению) определенного ребенка? Нормальны ли сомнения перед окончательным шагом или те, кто действительно готов, не колеблются?

qr