У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як зберегти психіку під час війни, допомогти собі і дитині

У Психолога » Війна » Як зберегти психіку під час війни, допомогти собі і дитині

Стрес - це такий психічний і фізіологічний стан людини, який виникає у відповідь на різноманітні екстремальні впливи. За нормальних умов стається пристосування. Але, навіть зараз ми бачимо, що поріг витривалості збільшився, і люди пристосовуються і в умовах війни. Та поріг для кожної людини індивідуальний, і залежить від цілого ряду внутрішніх і зовнішніх умов.

Чи можемо ми впоратись з таким навантаженням?

В мирний час ми маємо можливість керувати своєю поведінкою. Зараз навантаження занадто велике.

Людина каже: "Мені не можна відчувати ті емоції, якими не можу керувати". Але ми забуваємо, що емоції так влаштовані, що ми не можемо керувати їх початком, завершенням та інтенсивністю. І є переконання, що ми повинні це контролювати. Керувати ми можемо поведінкою.

Сказати собі: «Да, у мене є емоції, я на це не впливаю, але що я буду робити в зв'язку з цим?» На це ми маємо вплив. Головне – визначитись, на чому ви хочете сконцентрувати увагу: на тому, що ви не можете зробити, чи на тому, що ви ВЖЕ ЗРОБИЛИ.

Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.

Досвід мирного часу відрізняється часу війни. З більшою вірогідністю у нас можуть виникати почуття, з якими ми не можемо впоратись і контролювати свою поведінку. Це можуть бути емоційні сплески, застрягання в емоціях на більш довгий час. І людина каже, що не може тримати себе в руках. Війна - сам по собі привід не могти впоратись, і не тримати себе в руках.

Ми маємо на це право. Це не означає, що потрібно відпустити контроль і стати вразливим.

Як упоратися з тривогою, заспокоїти себе та дітей?

Дорослі— це важливе джерело захисту та емоційної підтримки дітей.

Та в дітей також є власні ресурси для подолання стресових ситуацій.

Чим ми можемо допомогти :

  1. Бути поруч, обійняти, почитати разом, бути чутливими до того, колидитині потрібна присутність, а коли вона хоче побути наодинці.
  2. Бути прикладом, як давати собі раду, ділитись з ними про те, що намдопомагає. Діти наслідують наші поведінкові реакції. Стійкість, це не про те,щоб ніколи не падати, а про те, що знов і знов вставати.
  3. Спілкуватись, допомагати їм розуміти, що відбувається. Говорити зповагою до їх внутрішнього бажання і потреби розуміти. Слухати те, щовони говорять, і те, про що вони мовчать. Бути чесними з ними, не даватихибних обіцянок.
  4. Задіювати, корисна діяльність приносить добрий плід, зосереджуєувагу, допомагає інтегрувати енергію стресу.
  5. Відновлюватися, це тривале випробування забирає багато енергії, атому ми потребуємо часу на регулярне відновлювання сил. І дорослим, ідітям важливо мати в режимі дня ті активності, які поповнюють сили.
читайте також:

Нова нормальність. Вимушена еміграція. Давайте поговоримо про вимушену еміграцію.Які сенси закладено у це явище?Вимушена еміграція — це ненормативна криза, в якій старі опори та смисли вже не діють, а нові ще не встигли сформуватися. Особливо якщо це супроводжується нестачею ресурсу...

Про літературу та важливість особистісних змін у період війни Україна давно зустрічається із випробуваннями. Здавалося, що ситуація і так доволі погана, як мінімум економічно, втім відбулися події, які куди гірші, ніж все, що було до цього. В незалежній Україні повномасштабна ВІЙНА...

запитати психолога онлайн

Подбаємо, щоб в режимі дня у дітей обов’язково були сон, добра їжа, час на гру, рухову активність, казки, будь-яка творчість, природа.

Дослідження кажуть, що діти, стикаючись з випробуваннями, не обов’язково будуть мати психологічні проблеми. Навпаки, вони можуть зростати у стійкості, мудрості, вдячності, знати, що у житті найголовніше. І це великою мірою залежить від підтримки дорослих.

Війна не має скасувати дитинство, поставити на паузу розвиток. І щоб допомогти дітям, ми маємо не забувати турбуватись про себе.

Слід не забувати, якщо у вас немає змоги впоратись з внутрішнім станом, ви не можете нормально функціонувати, або щось вас лякає в своїх відчуттях, або поведінці – не потрібно терпіти. Ви завжди можете звернутись до психолога за допомогою.

У Психолога » Війна » Як зберегти психіку під час війни, допомогти собі і дитині
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія voyna Життя у період невизначеності

Хоча невизначеність завжди була невід'ємною частиною нашого життя, в умовах війни вона відчувається ще сильніше. Ось кілька порад, що можуть допомогти знизити вплив невизначеності на ваше життя та знайти сили повернутися до діяльності, що базується на ваших цінностях.

психологія voyna Поради воєнного часу: як піклуватися про себе в період кризи

Турбота про себе має вирішальне значення під час та після кризи чи травми. Дуже важливо вміти надавати собі швидку психологічну допомогу.

Усі публікації розділу Війна ᐉ

 
Обговорення "Як зберегти психіку під час війни, допомогти собі і дитині"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr