У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Соломинка, вуглик та біб

У Психолога » Самопізнання » Соломинка, вуглик та біб

Якось одна бабуся вирішила приготувати собі вечерю. Нарвала бобів. Розпалила піч, підкинула у вогонь вугілля, а також додала соломи, щоб полум'я краще зайнялося. Насипала в горщик бобів і поставила варити. Та один боб випадково впустила на підлогу. Туди ж впала одна соломинка, а з печі випав вуглик.
Ось лежать вони поруч. Вуглик каже, що йому дуже пощастило,інакше він згорів би і розсипався попелом.Боб перетворився б на кашу.Соломинка згоріла б з іншими соломинками.
І так вони були щасливі, що вирішили відправитися подорожувати. Вийшли з дому, пішли по доріжці і нарешті дісталися до потічка.
Соломинка лягла з одного берега на інший і вугіллячко першим побіг по ній. Але коли добіг до середини зупинився, соломинка під ним загорілася і розпалася на дві частини. Вона полетіла в воду, а потім у воду впав вугіллячко, зашипів і пішов на дно.
А боб, який залишився на березі, так сміявся над своїми приятелями , що лопнув від сміху.Йому ще пощастило, що поруч сидів кравець, який його зашив чорними нитками. Тепер у бобів завжди посередині чорний шов.
От така коротка казка від Якоба і Вільгельма Грімм.

Людина все життя вчиться приймати власну природу, її циклічність та ритм, і водночас агресивно бореться з нею або втікає. Часто заперечуючи, ігноруючи, знецінюючи її значимість, витісняючи цінні знання про себе і власні якості. Воліючи перебувати в невігластві.

Чи знаєте ви свою природу? Чи враховуєте її в взаємодії з іншими?
Можливо по житті ви подібно соломинці, готові забути про себе, піддавшись вугіллю, не зважати на власну ранимість, крихкість, легкозаймистість. В казках ця особливість часто культивується, а з часом засвоюється як поведінкова програма.
Наприклад, якось вовк захотів гратися з дівчатками мов дитина, всім довкола розповідав, що він більше не їстиме м'яса, поводився чемно та уважно, дівчата пожаліли вовка, але на прогулянці його апетит раптово розгулявся і він з'їв їх обидвох. А притча про жабу і скорпіона? Скорпіон, в бажанні перейти через річку вмовив жабу перевезти його на спині, гарантуючи, що не жалитиме її, адже якщо вона помре, то він і сам потоне. Втім фінал відомий багатьом.
На початку сстатті  - стара ілюстрація до казки братів Грімм, а тут поряд карта з колоди метафоричних асоціативних карт "Прозріння" Чака Спеззано ілюстрована американцем Елісоном Джеєм. Правда подібні?


Карта підписана словом "Жертовні відносини". Жертовність. Для мене це про соломинку, жабу, довірливих Маринку та Даринку з казки. Навіть при знанні природи, того з чим ти взаємодієш, так часто нівелюється власна – чуйність, легкозаймистість, обесцінюються знання про світ і "Я". Замість пошуку інших стратегій чи варіантів вирішення ситуації, або відмови від взаємодії, ми спостерігаємо за своєрідним звуження світу до мене одного. Ніби існує тільки один варіант, і в ньому, як наслідок тільки ви згораєте, ламаєтесь, тонете, зникаєте і т.д..
Чи впізнаєте ви себе в цій соломинці? В довірливій жабці? Чи дівчинці котра вирішила грати з вовком?

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Чи вмієте ви сказати «Ні», тоді

  • коли це суперечить вашим планам і інтересам;
  • коли це загрожує вашому життю або здоров'ю;
  • коли це зупиняє ваш розвиток;
  • коли відчуваєте, що ваше "так" це чергова спроба догодити, та тільки не собі;
  • коли ваше "так" = обезціненню власного часу;
  • коли вам здається, що весь світ замкнувся на вас, і варіантів вирішеннчя білше немає.

Так ми унікальні. Кожен неповторний, цього тактично учать нас порівнюючи сніжинки на долоні, але світ також багатоваріативний. Згадайте математику, філософію замасковану під маскою цифр і прикладів, будь- яку задачу можна вирішити декількома способами, чому б не навчитися шукати той в котрому ви за себе, а не навпаки. Той в котрому, через річку переправляє човен, а між берегами прокладений міст слугує переправою через яку ви також можете пройти.
Усвідомлена відповідальність за себе і своє життя з врахуванням власної природи особливо важлива коли мова йде про людські взаємовідносини, про відносини в парі, в колективі і про відношення до самого себе.

У Психолога » Самопізнання » Соломинка, вуглик та біб
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samopoznanie Границы и чувства

          Знания о границах помогают в человеческих отношениях и взаимодействии друг с другом, но чем больше я углубляюсь в эту тему, тем больше вижу , что многие не знают, что это и соответственно в жизни...

психологія samopoznanie Съедобные истории

- После малейших неудач, критики пропадает аппетит? Как будто вы не заслуживаете ужина? Его нужно заслужить как что? Любовь, заботу, доверие?? Или за что себя наказываете?.. за свою неидеальность?.. за то, что вы человек?

Усі публікації розділу Самопізнання ᐉ

 
Обговорення "Соломинка, вуглик та біб"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr