У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Шпаргалка з емоційного інтелекту

У Психолога » Почуття й емоції » Шпаргалка з емоційного інтелекту

Скільки у вас інтелектів? Так, так саме кількість?

Інтелект є не тільки в голові, він є у емоцій і у нашого тіла.

Вирішила написати таку шпаргалку щодо емоцій. Тому що саме вони відповідають за якість нашого життя та якість відносин. Позиція: "сам здогадається, що я хочу", не працює.

Ментальний інтелект Q

Знаходиться у голові, відповідає за знання, логіку, вміння аналізувати, пам'ять, творчі здібності тощо. Багато хто, розвиваючи свої знання, відкидають інтуїцію, яка безпосередньо пов'язана з емоційною сферою. У такий спосіб відокремлюють голову, стають «головастиками».

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

 Тоді такий діалог виходить з клієнтом:

- Що ти відчуваєш?

- Не знаю… я думаю, що… може це… мені здається…

- Що ти хочеш?

- Не знаю…

Це ознаки роздільності особистості, немає гармонії. Пам'ятаєте казку «Лебідь, Рак та Щука»? Куди доїде цей віз?

читайте також:

Как распознать пассивную агрессию? Все мы в той или иной ситуации бываем пассивно-агрессивными. Как распознать пассивную агрессию? 10 правил взаимодействия с пассивной агрессией партнера.

Наступить себе на горло. О заблокированных чувствах Мы относимся к себе так, как в детстве относились к нам наши родители. Если они нас стыдили за природную спонтанность - мы будем стыдить и останавливать себя в активности.

запитати психолога онлайн

Так і людину «рве» в різні боки, що призводить до конфліктів та хвороби. У стресовій ситуації вона шукає винного, пред'являє претензії, контролює зі страху «не дай боже щось піде не так» – це все уникнення відповідальності. Коли ми в гармонії – то знаходимо причини негативної ситуації, аналізуємо та усуваємо.

 

Тілесний інтелект Q

Пов’язаний з інстинктами виживання. Пам'ять тіла записує на підкірці все чому ми навчилися: ходити, їздити на велосипеді, ковзанах… і за необхідності «згадає». Також тіло запам'ятовує наші емоційні ситуації, вони записуються у ньому відчуттями. Наприклад, «ком в горлі», «серце стисло», «нема чим дихати». Згадайте ситуацію та відслідкуйте свої відчуття.

Дуже цікаво працювати, коли людина, відштовхуючись від тілесного відчуття, починає розповідати та відтворювати ситуацію, яку ментально не пам'ятає.

 

Емоційний інтелект Q

Він керує механізмом захисту, це сигнальна система нашої безпеки. Вони завжди чесні, а от ментальне пояснення часто нелогічне, бо формується людиною ще в дитинстві, коли було недостатньо знань і реального бачення ситуації.

Дитина яка потрапила в стресову ситуацію і зробила висновки досі живе в середині кожного. В її стані  прихований потенціал життєвої сили - стан  грайливості, радості, спонтанності та свободи життя. Вміння будувати стосунки з іншими. Якщо Внутрішня Дитина заблокована/травмована – вона страждає, боїться, почувається винною, непотрібною, покинутою…

Які почуття більше знайомі?

Слово «почуття» походить від слов'янського кореня «чути».

Кого важливо чути?

Кожен із нас сприймає світ через органи почуттів: зоровий, слуховий, тілесний дотик, нюховий, чутливий – і оцінює реальність як небезпечну чи безпечну, дає значення добре/погано.

Базові почуття – це наша підсвідома тілесна підказка про те, що відбувається. Емоційний інтелект якраз допомагає їх розшифровувати.

емоції інтелект

Прості базові емоції:

ЛЮБОВ – це енергія життя, усі хочуть любити і бути коханими.

РАДІСТЬ – це реакція на отримання бажаного.

СУМ – це ознака втрати того, що тішило.

СТРАХ – це ознака що життю загрожує небезпека.

АГРЕСІЯ – це реакція для захисти своїх кордонів від нападу.

ОГИДА - це ознака щось небезпечне, неїстівне, краще відійти.

 

Складні емоції – це декілька простих змішалися одразу:

Наприклад, ОБРАЗА – завжди реакція на маніпуляцію, порушення кордонів, заборона на захист «хороша дівчинка так не веде». Викликає внутрішній конфлікт. Я приводила метафору, що людину «рве» і без усвідомлення причин і зміни своїх дій тільки все посилюватиметься.

 

Емоція – це реакція на реальну ситуацію, дає їй забарвлення, триває від 2 до 12 хв.

Емоційний інтелект – вміння розпізнавати свої емоції, усвідомлювати та вербалізувати їх, допомагає керувати станом.

Стан - це звичний спосіб мислення позитивний чи негативний, іноді хронічне «застрявання» на емоції і триває довгий час.

емоції інтелект успіх

Люди високих вібрацій - діляться енергією з іншими, вміють наповнюватися і допомагають іншим, після контакту з ними відчуття задоволення.

Люди низьких вібрацій – вимагають у інших час, увагу, завжди незадоволені, після контакту з такими людьми відчуття спустошеності.

В описі базових емоцій та їх впливу на поведінку людини використовувала значення з дослідження Рона Хаббарда.

Забрала числові значення для кожного, залишив деякі ключові ориєнтири. Шкала від 0 до 100% – означає кількість життєвої енергії.

Ментальний інтелект розуміє що у всього завжди є причина стану і якщо біль не лікувати, то результат буде такий собі.

Стан високої вібрації – показники: відповідальність за себе, знання та розуміння причин, результат – здоров'я психічне та фізичне. Це не значить, що людина ніколи не хворіє, вона як люба жива істота може захворіти але швидко виліковується.

Люди живуть з девізом «Життя цікаве, повне можливостей. Я рухаю своє колесо Фортуни»

БЕЗУМОВНА ЛЮБОВ, 100% життєвої енергії – прийняття Себе, інших та Світу в цілому.

ЕНТУЗІАЗМ – найвищий показник відповідальності, людина має різноманітні інтереси, жива, бадьора «запальничка», популярна її люблять, з нею хочеться спілкуватися.

ІНТЕРЕС – людині властиво цікавість, радість, харизматичність, знає навіщо живе, вона виявляє увагу до інших, має активну життєву позицію, ставить конкретні питання, відкрито дивиться у вічі.

ВЕСЕЛІСТЬ – людина з позитивним мисленням, вміє посміятися над своїми помилками, основний стан радість, гумор, любить танцювати, співати, займатися спортом, подорожувати, життя для неї драйв.

 

Середні стани які відносяться до високих вібрацій, але в них вже половина життєвої енергії.

Такі люди засуджують тих хто їде на Фортуні та живуть з девізом «Треба обережно рухатися. Куди котиться цей світ»

КОНСЕРВАТИЗМ - у людини все добре, досяг мети, побудував будинок, є робота, властивості: врівноважений, стабільний, стриманий, терплячий, серйозний. Любить правила, все по поличках. Гарний батько. Але нема спонтанності, драйву.

НУДЬГА – ознака що внутрішня енергія заблокована/прихована, людина не ворожа до інших. Але немає цілей, амбіцій, тиха, не знає чим зайнятися, вбиває час. «Нас штовхнули ми впали, нас штовхнули, ми пішли». Не приймає рішення, треба підштовхувати. Це  найманий працівник, не вміє керувати. Допомогти можна. Очі відводить. Відповідальності мало.

АНТАГОНІЗМ – людина «негативіст», цинік, любитель посміятися над іншими, її гумор - сарказм. Весь час сперечається з усіма, усім вкаже як жити, бо тільки вона має рацію як треба робити. Часто таку людину називають енергетичним «Вампіром», бо поспілкувавшись з нею ви погано почуваєтеся, починаєте злитися, нервувати. Ще їх називають людина «без дна» – бо скільки добра не зробите, подяки не отримаєте. Допомогти неможливо. Брехня її визначення. Дивиться у вічі, але відчуваєте, що на вас тиснуть і тіло хоче втекти чи сховатися. Довіряйте своїм почуттям.

емоції інтелект

Стани низької вібрації, що ведуть до хвороби та руйнування особистості, відносин з іншими, відповідальність відсутня. Енергії від 30% вистачає тільки на виживання.

Їх девіз «Тікай, а то задавить»

ГНІВ – людина проявляє відкриту ворожість, багато енергії, що спрямована на руйнування оточення, образи, обурення, постійні звинувачення, людина легко виходить сама із рівноваги і виводить інших. Проаналізував її звинувачення не знайдете ні слова правди. Зовнішні руйнування показник руйнації внутрішньої.

ЛИЦЕМІРСТВО – це прихована ворожість, в обличчя така людина посміхається, говорить те, що ви хочете почути, старається «допомогти» (правда частіше на словах).  Тому плутаємо її з другом, оскільки вона нав'язується дружити. За спиною проявляє підлість, зраджує, пліткує. Маніпулятор, який грає образ «товариша», сам же розхитає ґрунт під ногами та підведе все до абсурду. Вирахувати дуже важко. Впізнати таку людину допоможе гумор - його жарти намагаються принизити інших, підколоти, висміяти. У складній ситуації втече. Важливо звертати увагу не на слова, а на дії людини, вміти дивитися з боку.

ЖАЛІСТЬ – людина любить пожаліти інших, бо вони «Бідолашки» (жертви обставин), які не можуть самостійно впоратися. Це прояв гордині що не допомагає іншій людині піднятися та навчитися справлятися з труднощами. А навпаки робить її залежною, намагається зробити за неї «бо життя таке страшне, в тебе не вийде». Тільки «Я» можу тобі допомогти.

ЗАДОБРЮВАННЯ – людина з низькою самооцінкою, відносини будує заглядаючи в очі з позиції знизу, страх бути покинутою, знедоленою, але не визнає свій страх і чіпляється за іншого як паразит. У іншого може буди спочатку відчуття своєї «важливості», бажання допомогти пожаліти. Але паразит не приносить користі та радості. Частіше всього він маніпулятор, що користується ресурсами та «харчується» енергією іншого.

СТРАХ – людина боїться жити, мріяти, будувати стосунки, працювати, постійно накручує себе «а раптом» щось станеться, не вийде, треба бути обережною у всьому. Не плутаємо з реальною загрозою життю та здоров’ю.

ГОРЕ (не як реакція на втрату, а хронічний стан) – людина не хоче жити, в розмовах вічна жертва, чіпляється за минуле «як там було гарно», майбутнє може бути тільки погане.

АПАТІЯ, 2% життєвої енергії – людина в такому стані немає сили щось робити, немає емоцій, песимізм повний, немає сенсу життя, депресія, вона залежна від того, що хоч якось її підтримує та дає енергію.

СМЕРТЬ

 

Ресурсний стан або базовий - це не стрибки в драйві, а уМИРотворіння в душі, спокійна радість, відкритість.

Подумайте, які якості у вас найчастіше переважають?

Кожна людина, може бути у різних емоціях, ми вже знаємо, що це реакція на ситуацію, важливо, як виходить у ресурсний стан.

 

Формула тривалих відносин:

Емоції - дружба, любов, симпатія.

Цінності - загальна реальність, збіг інтересів та поглядів на світ.

Спілкування - на основі довіри, чесності, злагоди, чомусь навчають один одного.

 

Завершити хочу висловом Луїзи Хей:

«Ви прийшли в цей світ не для того, щоб задовольняти інших і жити так, як хочуть вони. Своє життя можна прожити по-своєму, знайшовши свій особистий шлях. Ваша мета - самовираження і вираження любові на глибинному рівні. Ви живете, щоб навчатися і розвиватися, вбираючи та випромінюючи співчуття та розуміння. Коли ви залишите цей світ, ви не візьмете із собою ні автомобіль, ні банківський рахунок, ні роботу, ні стосунки з людьми. Єдине, що ви зможете взяти, - це здатність любити…»

У Психолога » Почуття й емоції » Шпаргалка з емоційного інтелекту
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія chuvstva-emotsii Как избавиться от чувства вины?

Как избавится от чувства вины: эффективные советы Почему нужно избавляться от чувства вины? Вина может скрываться за страхом конфликта, желаниям защититься и другими чувствами.

психологія chuvstva-emotsii Токсичный стыд. Что делать?

Несколько шагов по преодолению токсичного стыда. Осознавание стыда. Осознавание момента обесценивания себя. Каждый день говорите себе, что вы тот, кто вы есть и по праву своего рождения вы достойны похвалы и признания.

Усі публікації розділу Почуття й емоції ᐉ

 
Обговорення "Шпаргалка з емоційного інтелекту "

Коментарів 3

я тыпа вже при смерті::confused::
не підскажете, як вибратись знизу наверх? І чи можливо це?
Свій стан можете самі визначити - радує вас життя? Або пригнічує?

Вибратися можливо, якщо захотіти. Це можна порівняти з тренуваннями, тому пігулок нема, є праця особистості. Я для цього розробила цілий курс, який дає чудовий результат.

Іноді люди приходять на тренінги, відчувають себе наповненими, а потім повертаються додому і все ще гірше. Тільки тому що не напрацювали звичку жити по іншому.

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr