У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психотерапія - не "чарівна пілюля", це кропітка праця

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Психотерапія - не чарівна пілюля, це кропітка праця.

В якийсь момент, з тих чи інших причин, людина вирішує змінити своє життя (почати самореалізовуватися, стати впевненішою). І задумується над психотерапією. Але можливі зміни, хоч і бажані, можуть сильно лякати. І це нормально – боятися змін та їх наслідків.  Однак вирішення проблем з тими ж самими самореалізацією та самооцінкою потребує ЗНАЧНИХ змін. Коли людина все ж таки приймає рішення почати змінюватися і змінювати своє життя, коли вона наважується піти з цим в психотерапію, вона водночас приймає неминучу необхідність щоденної кропіткої роботи з самим собою, над самим собою, у супроводі спеціаліста/ів.  Так, психотерапія – не «чарівня пілюля»! Психотерапія – це праця! І вона не легка, бо щоденно дізнаватися нову і часто не дуже приємну правду про самого себе, дивитися в очі своїм страхам та мріям – це надважко! Але є гарна новина: терапія не всім потрібна)

психотерапія

Коли людина вирішує йти в психотерапію, вона має пам’ятати, що ніякий супер–професійний спеціаліст не зможе зробити роботу за свого клієнта. Це як купити курс індивідуальних занять з фітнесу у дуже крутого тренера, але для бажаного результату все одно потрібно буде самому регулярно робити вправи. Ці вправи можуть бути важкі, нудні та незрозумілі. Але тренер не зможе їх за вас робити. Вірніше, зможе, але кубики пресу будуть у нього, а не у вас. А крім виконання вправ варто вносити і інші зміни у свій спосіб життя. І так, я готова бути таким тренером, що надає інформацію, пояснює, направляє, коригує, супроводжує клієнта на шляху подолання життєвих труднощів, а головне, на його шляху до самого себе. Але, нагадую, результат залежить в першу чергу від роботи самого клієнта. Шлях може подолати лише той, хто іде.

А що, коли людина не готова/не хоче йти в психотерапію, але потребує психологічної допомоги? В такому випадку я можу запропонувати психоедукаційні консультації або періодичні кризові зустрічі. Останнє стосується випадків, коли людину як-то кажуть «нагребло». Це не терапія, однак такі консультації теж мають позитивний вплив.  І це легше/доступніше для людини, ніж психотерапія. І нерідко цього дійсно може бути достатньо для конкретної людини.

Тож, клієнт може обирати формат роботи та власне психолога, з яким буде працювати. І якщо клієнт обирає психотерапію, то він автоматично (!) бере на себе відповідальність бути активним учасником змін у власному житті. І так, іноді людині просто може не підійти конкретний спеціаліст, а не психотерапія загалом. Таке буває і це теж нормально!

Знайдіть свого психолога онлайн.

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Психотерапія - не чарівна пілюля, це кропітка праця.
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psiholog-psihoterapevt Частые вопросы к психологу

Работая клиническим психологом более 10-ти лет, хочу обозначить наиболее частые запросы, с которыми ко мне обращаются. Как понять, что я психически здоров? Как понять, что мой близкий человек психически болен? Что делать, если у меня депрессия?

психологія psiholog-psihoterapevt Як підготуватися до онлайн консультації з психологом?

В онлайн просторі відповідальність за свою частину віртуального кабінету лежить на клієнті. Як підготуватися до онлайн консультації з психологом (психотерапевтом)? 10 кроків та чек-лист.

Усі публікації розділу Робота з психологом, психотерапевтом ᐉ

 
Обговорення "Психотерапія - не чарівна пілюля, це кропітка праця."

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr