У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

Формування гендерного рівноправ’я у підготовці молоді до шлюбу

У Психолога » Гендерна психологія » Формування гендерного рівноправ’я у підготовці молоді до шлюбу

Підготовка до шлюбу – процес відповідальний. Різні структури (як світські, так і релігійні) пропонують лекції та заняття для майбутніх сімей та всіх бажаючих. Під час таких зустрічей слухачі отримують більше інформації про подружнє та сімейне життя.

гендерне рівноправ'я

Одним із надзвичайно важливих питань є гендерне рівноправ’я, тобто рівність прав чоловіка та дружини у шлюбі. Інколи ця тема може викликати непорозуміння, адже ми живемо у правових державах (країни Європи та США), де здавалось би чоловіки і жінки мають рівні права перед законом. Та насправді не все так просто, як здавалося би.

На жаль, у свідомості та колективному безсвідомому людства ще досі живуть стереотипи щодо «справжніх» чоловіка та жінки. Можливо, на перший погляд у цьому немає нічого поганого, але, на жаль, саме ці стереотипи можуть спричинити відразу у молодого покоління вступати у шлюб та заводити дітей. Попри те, що жінки мають рівні права на державному рівні, багато жінок змушені тягти на собі левову частку хатньої рутинної роботи (приготування їжі, прибирання оселі, прання, прасування), а також догляд і виховання дітей. Немає нічого поганого в тому, якщо жінка разом із своїм чоловіком вирішили, що вона буде дбати про дім та дітей, а він – заробляти гроші. Але буває так, що молода пара не обговорює розподіл обов’язків у сімейному житті і після того їх спіткає непорозуміння, взаємне невдоволення, що нерідко призводить до розлучень. Виявляється, що не всі жінки за замовчанням готові взяти на себе головну роль по веденню хатнього господарства і догляду за дітьми. У той час і не кожен чоловік готовий заробляти стільки, щоб бути єдиним годувальником родини.

Саме тому є надзвичайно велика потреба формувати варіативність поділу обов’язків у сім’ї, відкинувши стереотипи про жінку-берегиню і чоловіка-годувальника. І це має робитися не лише на локальному рівні кожної окремої сім’ї, а й на державному, щоб і чоловіки, і жінки мали змогу обирати той уклад, який їм найбільше до душі.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

молода пара

Нерідко «турботливі» батьки і педагоги вкладають у голови дівчат, що їхнє основне призначення – вийти заміж, народити дітей, а потім виховувати тих дітей, а також обслуговувати у побуті всю родину. У той час, як хлопчикам набагато рідше говорять про важливість сім’ї і дітей у житті. Це можна прослідкувати навіть за іграшками, коли дівчинці пропонують ляльку та іграшковий посуд, а хлопчику іграшкову зброю, машинки і конструктори. Таким чином, пропагуючи роль матері та домогосподарки для дівчинки і роль захисника та воїна для хлопчика, дорослі забирають у дітей вибір свого майбутнього та сприяють розвитку нетрадиційних сексуальних бажань. Наприклад, сьогодні були випадки, коли чоловіки переодягалися у жінок, щоб їм не вручили повістку.

У країнах Європи, в першу чергу скандинавських (Швеція, Норвегія) йде пропаганда залученого батьківства, що дає змогу чоловікам на рівні із жінками брати відпустку по догляду за дітьми. У Швеції є навіть таке поняття, як квоти для батька – тобто, якщо батько дитини не хоче брати обов’язкові 90 днів із 480 загальних, то вони просто згорають. Звісно, що ніхто не примушує чоловіків брати ці 90 днів відпустки і не забороняє жінками віддавати всю себе дітям. Інші країни Європи, в тому числі й Україна, також мають закони, відповідно до яких і мати, і батько мають рівні права та обов’язки відносно дитини. Так 9 травня 2021 року  в Україні вступив у силу закон №1401-IX, яким визначаються рівні можливості для обох батьків у догляді за дитиною.

Дуже важливе місце посідає фінансова складова у розподілі подружніх обов’язків. Оскільки у всьому світі жінки заробляють на аналогічних посадах на 20-30% менше, ніж чоловіки, то саме цей фактор нерідко змушує жінок більше приділяти часу та уваги дому та дітям. Трудова діяльність жінок частіше знецінюється навіть самими жінками. Чомусь чоловік, який прийшов з роботи, більше втомлюється, чим жінка. Навіть якщо і чоловік більше працює фізично, то не варто забувати про те, що чоловіки більш сильні і витривалі за своєю фізіологією, ніж жінки. Важливо розуміти, що гендерне рівноправ’я у родині та у суспільстві не є стиранням природних відмінностей між чоловіком і жінкою.

Отже, виходячи із вище написаного, можна запевнити, що формування гендерного рівноправ’я у підготовці молоді до шлюбу має відбуватися на багатьох рівнях: сім’я, суспільство, держава. Тільки завдяки співпраці попередньо перерахованих суспільних інститутів можна буде досягти поставленої мети.

У Психолога » Гендерна психологія » Формування гендерного рівноправ’я у підготовці молоді до шлюбу
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія gendernaya-psihologiya Гендерні особливості вибору шлюбного партнера у осіб раннього юнацького віку

У більшості сучасних культурних спільнот вважається,що саме чоловік обирає собі супутницю життя, а за жінкою зберігається лише можливість погодитись або відмовити.

психологія gendernaya-psihologiya Особенности женского гомосексуального партнёрства и некоторые вопросы о воспитании детей в однополых семьях

Движение гомосексуальных партнёров к сближению и объединению, по сути, мало чем отличается от построения отношений между гетеросексуальными партнёрами ...

Усі публікації розділу Гендерна психологія ᐉ

 
Обговорення "Формування гендерного рівноправ’я у підготовці молоді до шлюбу"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr