У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Гендерні особливості вибору шлюбного партнера у осіб раннього юнацького віку

У Психолога » Гендерна психологія » Гендерні особливості вибору шлюбного партнера у осіб раннього юнацького віку

Існує кілька теорій, що описують за яким принципом ми обираємо собі партнерів по шлюбу.

відносини

   Вибір шлюбного партнера здійснюється, коли майбутні парнтнери мають однакову "соціальну цінність", або гомогамію. Інакше висловлюючись, ми намагаємося вибирати собі партнера всередині нашого соціального рівня,по територіальній близькості, серед людей нашої раси.

У більшості сучасних культурних спільнот вважається,що саме чоловік обирає собі супутницю життя, а за жінкою зберігається лише можливість погодитись або відмовити.

У науковій психологічній літературі прийнято виокремлювати загальні критеріі шлюбного вибору,які поділяються на чотири групи:

  • -  Соціально-економічні критерії: вік, освіта, соціальний стан (професія,посада), громадянський стан, наявність дітей, національність, ставлення до релігії, матеріальне становище(квартира,майно).
  • -  Фізичні критеріі: особливості зовнішності, здоров'я. Особлива увага звертається на зріст, вагу, статуру, колір волосся та очей, ставлення до куріння та алкоголю.
  • -  Психологічні критеріі: особливості темпераменту, характеру, інтересів, способів проведення дозвілля.
  • -  Сімейні критерії: уявлення про спосіб життя сім'ї, розподіл ролей між подружжям, ставлення до сімейного життя

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

     Значимість даних груп критеріїв залежить від віку, статі, освіти та особливостей того хто вибирає. Для жінок найважливішим є психологічні критерії, для чоловіків - фізичні. Також слід відмітити, що шлюбний вибір здійснюється за стадіями. На кожнй стадії відбувається скорочення кола потенційних партнерів.Перша стадія регулюється соціально-економічними умовами. На другій стадії здвйснюється фізичний та психологічний вибір.Третя стадія передбачає включення сімейних критеріїв. При взаємному виборі спострігаються деякі протиріччя. Чоловіки гірше визначають характер людини, ніж жінки, але ініціатива вибору все ж таки належить їм. Чоловіки орієнтуються на зовнішній вигляд жінки, а жінки - на особистісні та моральні якості парнтера.

     Незважаючи на велику кількість досліджень та різноманітність їх пояснювальних моделей, існує проблема об'єктивно гендерних відмінностей, зумовлених статевим диморфізмом, біологічною доцільністю статевої спеціалізіції у процесірепродуктивної діяльності. Мова найчастіше йде про сприймання, а не про дійсно існуючі гендерні відмінності між молодими людьми. На наш погляд інтерес представляють існуючі відмінності між жінками та чоловіками в тому, що партнери романтичної поведінки значною мірою грунтуються на традиційних стереотипах маскулінності та фемінності.

     Важливе значення, для сучасних юнаків та дівчат, має зовнішній вигляд. Їх відштовхують такі недоліки, як зайва вага, наявність фізичних функціональних обмежень, неохайність, невміння одягатися зі смаком, невідповідність тенденції моди. Можна сказати, що практично для кожної молодої людини існують такі критерії зовнішності, які є суттєвою перешкодою для вибору шлюбного партнера. Можливо це пов'язано з раннім юнацьким віком, і ми можемо передбачати, що ці фактори могли б зовсім інакше сприйматися у більш старшому віці, особливо особами жіночої статі, які в меншій мірі надають значення зовнішньому вигляду, а більше цінують моральні та особистісні якості.

       Більшість осіб раннього юнацького віку віддають перевагу наслідуванню батьківських стереотипів, які є домінуючими в їх родинах, серед яких більшість притримується традиційної форми шлюбу, в якому жінка займає другорядне положення і в багатьох ситуаціях залежить від чоловіка. Це можна пояснити тим, що вони не володіють суб'єктивним досвідом конструювання шлюбних стосунків, але сучасні соціальні виклики, бажання жінок заробляти гроші на рівні з чоловіками, вести домашнє господарство, призводить до переосмислення і переоцінки ролі жінки в сім'ї. Розвиток технологій також сприяє перспективам рівних можливостей для чоловіків та жінок, що не може не впливати на уявлення молоді юнацбкого віку про шлюб. І все більше юнаків погоджуються з необхідністю гендерної рівності у шлюбних відносинах і надають перевагу рівним можливостям при виборі шлюбного партнера.

У Психолога » Гендерна психологія » Гендерні особливості вибору шлюбного партнера у осіб раннього юнацького віку
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія gendernaya-psihologiya Инь Ян в одном лице

Различия между мужчиной и женщиной обусловлены прежде всего физиологией. Мы такие разные, но вместе с тем так нуждаемся друг в друге. Психология же пытается найти баланс и объединить эти части воедино в самой личности изнутри.

психологія gendernaya-psihologiya Как привлечь мужчину?

Иногда ко мне приходят женщины с запросом: «Как привлечь к себе мужское внимание»? Какого мужчины? Если речь идет о сексуальных, финансовых, социальных, или каких-то еще сложностях в первую очередь, то отношение к потенциальному или реальному партне

Усі публікації розділу Гендерна психологія ᐉ

 
Обговорення "Гендерні особливості вибору шлюбного партнера у осіб раннього юнацького віку"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr