У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Деякий секрет нашого мозку та психіки

У Психолога » Самопізнання » Деякий секрет нашого мозку та психіки

Чи бувало у вас таке, що ви вирішили повністю змінити своє життя? Дайте вгадаю, частіше за все це бажання змін приходить до нас перед сном, або коли ви вже не можете жити в тому/ з тим що нас оточує?

Але чи виходить у вас здійснити це бажання одразу? І чому ви залишаєтеся на точці, яка вам не подобається, та й коли починаємо щось робити, є бажання повернутися назад?

Мозг

Припустимо такі ситуації:

  • 💭 Ви вирішуєте, що хочете почати вивчати іноземну мову, або почати займатися спортом кожного дня, але все ніяк не можете систематизувати.
  • 💭Ви щойно вийшовши з знецінених, неприємних для вас відносин, де вами маніпулювали, та зовсім не прислухалися до вас. Зараз ви почали нові стосунки. У ціх відносинах все інакше, але думка про повернення до колишнього вас не відпускає.
  • 💭Після довгих страждань на роботі, на якій вам платили дуже маленьку ЗП, ви почали працювати на роботі мрії, з високою ЗП. Але ви не відчуваєте себе на своєму місці. З'являється бажання звільнитися та повернутися до останнього місця роботи.

Чому ж нам так хочеться повернутися до того, що гарантовано призведе до погіршення емоційного, фізичного та, в цілому, ментального стану?

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

В усьому винен наш мозок, а якщо точніше, нейронні зв'язки. Численні дослідження підтверджують, що найбільша кількість нейронних зв'язків формується в перші роки життя. Природа подбала про те, щоб дитина була найбільш виживаною і надала здатність швидко створювати нейронні зв'язки. 

На створення нових зв'язків впливає:

  • ☆Отриманий, у той період, досвід;
  • ☆Спілкування з близькими людьми та емоційна близькість з ними;
  • ☆Нова інформація, отримана за допомогою сенсомоторного апарату (слух, зір, тактильно, смак, нюх).

Ближче до 7 років здатність створювати нові нейронні зв'язки послаблюється, але не зникає зовсім. Це у період пубертату наш мозок надає підвищенну здатність формувати та закріплювати нову інформацію, бо з точки зору еволюції ми інакше не знайдемо потрібного шлюбного партнера.

Важливо розуміти, що ми до кінця життя маємо можливість створювати нові шляхи у нейронних зв'язках, але закріплення цієї нової інфи буде йти складніше ніж в дитинстві. 

Саме тому для створення стійкої звички необхідно щонайменше 90 днів. І якщо з часом "закинути" та не підкріплювати вивчене, наш мозок "викидає" ці знання, як не потрібні.

І саме тому набуті звички ще в дитинстві нами сприймаються як база, за якою ми повинні жити, бо інакше померти можемо, а мозок цього точно не хоче.

читайте також:

Мотивация иррациональна: невозможное возможно Найти мотивацию – это найти что-то, что подвигнет к действию. Но мотивация придает движение не всем. Если речь идет об иррационале (он же – хаотик, разгильдяй и т.д.), то сдвинуть его с места можно далеко не всегда.

Комплекс жертви Така людина нездатна захищатись, вимагати до себе поваги, адже єдина звична для неї модель поведінки - дозволяти іншим людям використовувати себе.

запитати психолога онлайн

Тому ваше життя, думки і дії обумовлені заданими установками, які були отримані у дитинстві.

А що зараз ви бажаєте зробите, але не робите? Та й чому саме, як ви вважаєте?

Пам'ятайте:

Головний танець нашого бессвідомого - "крок вперед- два назад"

У Психолога » Самопізнання » Деякий секрет нашого мозку та психіки
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samopoznanie Об удаче и счастливчиках

В своей практике я консультирую людей, которые считают себя неудачниками вообще или в какой либо сфере жизни. Сравнивая себя с другими, они теряют смысл ...

психологія samopoznanie Как избавиться от токсичности?

Вы обнаружили у себя признаки токсичных людей и не знаете, что делать? По большому счету, можно не работать над этим («Я токсичный человек, и все!»). Однако в действительности, ситуация серьезная. Почему это может быть так важно? Во-первы

Усі публікації розділу Самопізнання ᐉ

 
Обговорення "Деякий секрет нашого мозку та психіки"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr