У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Заїкання (логоневроз)

У Психолога » Здоров'я та хвороби » Заїкання (логоневроз)

ЯК ЛІКУВАТИ ЗАЇКАННЯ ТА ЛОГОНЕВРОЗ?

Найчастіша помилка людей із заїканням, вважати причиною початку заїкання переляк. За статистикою переляк буває дуже рідко, 1% із всіх заїкуватих.

логоневроз

Також дуже часто на форумах батьки роздають рекомендації "мовляв у нас так було і вам допоможе". Але це є помилковим, тому що розрізняються різні форми заїкання та причини і те що підходить до однієї форми, зовсім не підходить до іншої. Заїкання це розлад не тільки мови, а й захворювання всього організму. 
Не встановлюйте собі діагнозів, а звертайтеся за кваліфікованою консультацією до фахівців!!!

Почніть з невролога який дослідить стан ЦНС та психолога-заїколога, який з'ясує тип і причини заїкання, надасть рекомендації як його позбутися, і тільки потім відвідати логопеда, який навчить мовленнєвим правилам.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Також до процесу лікування може бути підключений масажист, щоб розслабити м'язи які спазмують та логоритміст, який навчить співати та ритмізувати.

Під час запинок людина відчуває напругу в деяких частинах тіла, а якщо при цьому ще й хвилюється, то тіло схильне до стресу і нервова система перенапружена. Тому на першому етапі психолог навчає заїку розслабляти різні м'язи, підвищувати стресостійкість. Це дуже важливий етап при лікуванні заїкання. Також психолог допомагає позбутися від невпевненості в собі, від страхів та тривожності пов'язаної з мовленнєвою функцією.

Завдання фахівців з заїкання навчити людину:

  • - правильно дихати;
  • - використовувати правильну артикуляцію;
  • - застосовувати мовленнєві правила;
  • - зміцнити нервову систему;
  • - навчитися розслаблятися;
  • - нормалізувати сприятливий психологічний клімат в оточенні заїки;
  • - бути впевненою в собі особистістю, з нормальною самооцінкою;
  • - не уникати спілкування, постійно тренувати мовленнєві навички;
  • - і багато іншого.

І ще одне завдання психолога - навчити заїкувату людину займатися творчістю, оскільки це природний інструмент, захований всередині кожної людини для саморозвитку і самозцілення!

Я практичний психолог, заїколог, арттерапевт, працюю над заїканням більше 10 років. Використовую найсучасніші методики і даю повноцінні розгорнуті відповіді на всі ваші запитання. Також в моєму арсеналі є курс занять з лікування заїкання для різного віку, який приносить позитивні результати. Співпрацюю з логопедом-заїкологом, масажистом, неврологом та логоритмістом.

У Психолога » Здоров'я та хвороби » Заїкання (логоневроз)
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія zdorovie-bolezni Нельзя игнорировать! Что делать? Советы психолога.

«Очень часто возникают проблемы со сном – засыпаю быстро, но через несколько часов просыпаюсь от малейшего шороха и не могу уснуть.» Почему вы резко просыпаетесь?

психологія zdorovie-bolezni Грыжа позвоночника и стресс

На сегодня ведущей теорией психосоматики является стресс, возникающий на фоне психологических проблем разного рода: разбалансированности важных сфер жизни; глубоких внутренних конфликтов; неэффективной степени развития некоторых способностей, что

Усі публікації розділу Здоров'я та хвороби ᐉ

 
Обговорення "Заїкання (логоневроз)"

Коментарів 1

Проблема корекції заїкання розробляється багатьма фахівцями (логопедами, психологами, психіатрами), але єдиної точки зору і єдиного підходу немає. В мене був клієнт, який перший раз звернувся до психолога (27 років). Раніше він звертався тільки до логопеда. Дійсно, одних лише логопедичних методів в процесі корекції заїкання недостатньо, потрібен комплексний підхід, як підкреслює автор статті Тетяна.

На сеансах психотерапевтична допомога (раціональна, когнітивно-поведінкова, ігрова) була спрямована на зниження тривожності, подолання мовленнєвих труднощів, освоєння релаксаційних технік. Курс психотерапії завжди підбираю індивідуально. Також успішно застосовувала аутогенні тренування; нейротерапію (дозволяє людині самостійно зменшувати рівень гормонів стресу) та ін. Психокорекція може проводитись довго, іноді потрібно не один рік.

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr