У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як пережити період конфлікту та залиштися у стосунках?

У Психолога » Психологія відносин » Як пережити період конфлікту та залиштися у стосунках?

конфлікт у парі закоханих Якщо закоханість – це політ, коли бути разом з коханою людиною легко та просто, тоді любов – це серйозна робота, де працюєш над собою, ростеш як особистість та береш на себе відповідальність за свій вклад у стосунки, і, час від часу, відчуття польоту повертається!

Але що, якщо саме зараз ви зустрілися із сильною напругою у стосунках? Адже часто конфлікт підкрадається непомітно, у неважливих, на перший погляд, подіях, і може навіть не сприйматися, як конфлікт?

В першу чергу, вам слід довіряти власним відчуттям та почуттям: якщо ви відчуваєте напругу, дискомфорт – отже це так і є, і, швидше за ве, це взаємний процес. Просто один із партнерів більш чутливий. Можливо, ви допускаєте якісь дії партнера, неприємні для вас, і навіть неприйнятні, і ще не усвідомили цього, але тіло уже посилає сигнали? Потрібно розуміти, що вчасно показати коханій людині свої границі, як з вами не можна поводитися, або, що вам необхідно від неї у відносинах – це ваша відповідальність. Інша справа, що партнер знає, як не можна, і продовжує це робити…

Не поспішайте одразу шукати рішення: дайте собі і партнеру дозріти, відчути, що вам насправді потрібно. Перші претензії можуть бути поверхневими, зазвичай суть конфлікту прихована.

Під час «дозрівання» часто доводиться зберігати дистанцію. Щоб себе краще зрозуміти, потрібно хоч трохи часу, щоб «переварити» інформацію. Це постійне віднаходження балансу : наближення-відторгнення . Це часто переживається дуже емоційно важко. Коли ми віддаляємося, виникає почуття відкинутості, ніби вас не приймають чи не люблять, або вам доводиться самому відкидати близьку людину. Замороженість, почуття вини, слабкість, напруга. Від цього хочеться утекти, або швидше помиритися. Однак, всякому конфлікту потрібний час, і якщо ви утримаєтеся, не втечете, наступить новий виток, який буде іще кращий. Це і є розвитком стосунків: коли старі границі руйнуються і будуються нові. І це завжди дискомфорт, біль. Адже доводиться відмовлятися від чогось знайомого, комфортного, проте . Проте інакше не виникне нове, яке буде кращим.

Підберіть психолога для пар онлайн або в містах України.

В такий період важливо мати або віднайти власні опори в житті: те, що допомагає відчути себе, що вас підтримує, у чому ваша свобода?

Деструктивними опорами, такими, що руйнують відносини, гальмують процес, і здоровя руйнують, у цих випадках є зловживання алкоголем, наркотиками, походи «на ліво», «заїдання», переключення уваги в надмірну опіку над дітьми, хвороби. Це все способи уникання та втечі від прояснення відносин у парі. При тому, що саме відносини у парі є найбільш продуктивними для особистісного росту.

Є ряд занять, які приносять задоволення саме вам: спілкування з друзями, улюблена справа, приналежність до певного кола людей, які близькі вам по інтересам та цінностям, заняття спортом, манікюр, рибалка, книги, фільми та музика. Подорожі. Це те, що вас створює, те, з чого ви себе створюєте. Можливо опорними для вас є фінансова незалежність та особистий простір: те, що створює відчуття безпеки.. Варто візуалізувати ці опори, виписати на папір.

Те, в чому варто шукати власну силу – це тіло ( тілесні переживання, емоції ) і знання про себе: «Хто я і чого я хочу від відносин».

Втеча, уникання говорить про те, що ситуація, з якою зустрілась людина, надто загрозлива, сильніша за неї. Сміливість бути поруч у напруженя часи і переживати їх разом, зміцнює стосунки та продовжує їхній термін.

Дистанція допомагає відновити сили, однак важливо зрозуміти, чи є стосунки самі по собі руйнуючі?

читайте також:

Конфликт и ссора: как быть? Уровни понимания и что можно сделать Знакомо ли Вам состояние после конфликтов, недовольство собой/партнером/миром после конфликта и ссоры? Бытовой конфликт между двумя людьми: когда и как высказываться?

10 правил выживания в семье Как долго можно любить человека, который все время твердит, что вы его не любите, обижается, упрекает вас в недостатке внимания к себе? Как долго вы это выдержите? О незрелой любви, детских травмах и как спасти свою жизнь и здоровье в паре с травми

запитати психолога онлайн

Відносини постійно розвиваються. То період спокою, то новий виток… Коли ми у стосунках, зсередини складно розрізнити, що насправді відбувається, як ми ранимо один одного, як відштовхуємо, водночас прагнучи наблизитися.

Якщо вас відкидають, це боляче. Проте це і нова можливість пережити, коли вас знову вибирають та завойовують. Можливість зваблювати.

Якщо не вибирають – це теж показник. Це шанс для вас зрозуміти, чи вибираєте ви цю людину знову.

З часом, відносини глибшають, як і віра в те, що вас виберуть знову і знову. Коли в них вкладено багато сил та уваги, цінність зростає. Тільки від вас обох залежить, яким чином ви робите один одного і себе менш цінними.

Хороший психолог допомагає віднаходити себе, власні бажання, опори. Допомагає зрозуміти, що відбувається в стосунках, розрізняти сигнали тіла та сенс вчинків інших людей. Допомагає витримувати напругу, яка виникає, не втікати від труднощів, а вирішувати їх, переживати поруч!

Опубликовано 2019-05-12 в 13:55

У Психолога » Психологія відносин » Як пережити період конфлікту та залиштися у стосунках?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihologiya-otnosheniy Кто крайний? Или поиски виновных

Часто приходят на консультацию к психологу клиенты, рассказать как все вокруг неправы. Психологу бывает забавно слушать истории про поиски виновных.

психологія psihologiya-otnosheniy 6 признаков пассивно-агрессивного поведения. Как выявить пассивную агрессию?

Как понять, что человек пытается на вас слить свою злость и при этом оказаться безнаказанным?  Зачастую мы не сразу понимаем, что общаемся с пассивным агрессором. Пассивные агрессоры не могут отказать вам и не идут на открытый конфликт.

Усі публікації розділу Психологія відносин ᐉ

 
Обговорення "Як пережити період конфлікту та залиштися у стосунках?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr