У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?

 
Антон Кальянов

Активність на форумі

Антон Кальянов (sudama)

Ниже отображены сообщения пользователя на нашем форуме. Больше информации и контакты вы найдёте на личной страничке.


За "емоцію" страх відповідає амигдала (мигдаловидне тіло), область в мозку, яка перша приймає (якщо так можна виразитися) сигнал, який поступає із зорового нерва. Але проблема в тому, що "страх" - це така поведінка, яка можливо в проявах до будь-чого (умовна реакція, Дж.Уотсон).
Важливо розуміти, що знану роль відіграє контекст і подолання "страху" відбувається через роботу з контекстом. А якщо чинник "страху" не можливо прибрати, що тоді робити? Працювати із скороченням амигдали. З цим працює терапія ДБТ (КПТ 3ї хвилі). А як? Використовують різні методи за допомогою яких послаблюють сигнал в амигдалі, після чого з часом виробляється "звичка" і людина менше відчуває страх в контексті у якому він відбувається (взагалі є дуже багато по цьому дослідженнь, включаючи pub med; можу покидати).

А що каже медицина ? Ну взагалі-то більшість антидепресантів подавляють роботу амигдали, що як наслідок впливає на менше відчуття страху (але не завжди; в залежності від контексту). Є ще хірургічні методи, які зменшують вплив відчуття страху, механічні пошкодження які призводять до цього і.т.д. Але це вже поза компетенцією психолога і тому не можу щось порадити. Зокрема, рекомендую (якщо вона немає фізіологічної генезис) звернутися в напрям поведінкової терапії яка ефективно з цим працює (емпіричні дослідження проведені вдосталь, ресурс pub med).
До теми: как вылечиться от чувства страха...