У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

Тривожність і стосунки

У Психолога » Психологія відносин » Тривожність і стосунки

женщина женщина печально смотрит в окноЧасто зустрічається така проблема  коли людина, в якої підвищена тривожність, не може нормально будувати особисті стосунки. В цій статі хотілося б розібратися з яких причин це відбувається та що з цим можно робити. 

Висока тривожність зазвичай формується на  на фоні  якогось негативного досвіду в житті людини. Що це може бути за досвід?

  1. Дитинство в сім'ї в якій один із батьків був залежною від хімічних речовин людиною (алкоголь або наркотичні речовини) в зв'язку з чим була дуже тривожна атмосфера невпевненості і нестабільності,  дитиною не було часу займатися

  2. Якщо в дитинстві у батьків людини були важкі стосунки, було важке розлучення, у зв'язку з чим сформувалося сприйняття особистих відносин як чогось обов'язково неприйнятного і важкого. 

  3. Якщо людина  в дитинстві  або в підлітковому віці була підвержена агресії з боку батьків (побутове насильство) або агресії з боку оточення в школі чи інших місцях ( булінг), що сформувало стереотип, що спілкування з людьми проблемне та краще його уникати.

  4. Підберіть психолога для пар онлайн або в містах України.

    В разі, коли в більш пізньому віці був досвід важких стосунків з партнером, що призвело до формування тривожності щодо стосунків взагалі.

Можливі і інші варіанти.

Таким чином формується патологічний стереотип реагування і коли людина думає про те, що потрібно створити сім’ю або просто близькі стосунки, то в неї проявляється відчуття тривоги, з’являється уникаюча поведінка. 

Уникаюча поведінка проявляється в наступній формі:

  • вибір явно недоступної для стосунків людини (одружена, не відповідає на почуття, закоханість у знаменитість або іншу людину, яка не підходить за статусом або віком);

  • пасивність при пошуку партнера (коли людина пасивно чекає, що її хтось знайде);

  • читайте також:

    5 истинных причин избегания близости Что происходит внутри вас такое, из-за чего вы избегаете близости, даже находясь в отношениях? Не стоит брать во внимание ложные факторы, которыми вы отмахиваетесь, пытаясь оправдаться – не могу найти того самого человека, много работы, никуда ...

    Почему мужчины любят проституток? 5 причин, почему мужчины обращаются к проституткам Для начала приведу мысли самих мужчин об их поведении: «Это связано не с самим процессом секса, а с возможностью побыть наедине в компании женщины. Если нигде не бываешь, не общаешься ни с кем, то получить желаемое становится проблематично&raq...

    запитати психолога онлайн

    завищені вимоги від потенційного партнера (в результаті ніхто не підходить).

Також при цьому спостерігаються наступні упередження:

  • всі жінки або чоловіки погані, недостойні;

  • якщо є гідний партнер, то він несвободний;

  • упередження стосовно себе: я не можу нікому сподобатись, я нікому не потрібен (не потрібна);

  • неможливо побудувати гарні та гармонійні стосунки.

У зв’язку з цим людині дуже важко побудувати якісні стосунки з партнером та навіть просто спілкуватись з людьми, оскільки це викликає тривогу.

Що з цим можна зробити?

У процесі терапії ми проходимо наступні етапи: 

  1. Працюємо з самооцінкою людини, таким чином формуємо адекватне сприйняття себе та оточуючих людей.

  2. Виявляємо та працюємо над психотравматичним досвідом минулого життя, який може заважати почувати себе спокійно та будувати стосунки.

  3. Виявляємо упередження, які заважають будувати стосунки та змінюємо їх на більш адекватні та ефективні.

  4. Формуємо необхідні комунікативні навички.

  5. Методом малих кроків поступово змінюємо поведінку на більш ефективну, поступово долаючи тривожність.

  6. Людина починає активно змінювати своє життя в напрямку досягнення своєї мрії.

Приклад роботи:

Дівчина 25 років, з проблемної сім’ї (в батька алкогольна залежність та схильність до насилля), у зв’язку з чим низька самооцінка, не може побудувати нормальних відносин з чоловіками, не може влаштуватись на більш високооплачувану та гарну роботу, при тому що має вищу освіту та непогані здібності через те, що не вірить в можливість позитивних змін та не приділяє достатньо наполегливості, веде себе невпевнено, не цінує себе.

 

У процесі роботи з самооцінкою вдалось сформувати більш гарне відношення до себе, сформувати навички відстоювати себе, поводити себе більш впевнено в конфліктних ситуаціях, вдалося виявити та змінити її негативні упередження щодо стосунків з чоловіками щодо себе та своїх можливостей.

Покроково сформували комунікативні навички та більш впевнену поведінку: дівчина навчилася більш впевнено спілкуватися з чоловіками, змогла побудувати стосунки, почала жити разом зі своїм хлопцем. Клієнтка змогла сепаруватись від батьків (змогла побудувати більш незалежний тип відносин). Також знайшла роботу за своєю спеціальністю, яка їй більш сподобалася, зарплата збільшилася втричі. Цього результату вдалось досягти за декілька місяців терапії.

 

Таким чином, негативний досвід у житті може заважати будувати стосунки, але, на щастя, при регулярній терапевтичній роботі можливо досягти гарного результату, при якому людина отримує можливість жити більш спокійно, щасливо, створювати гарні стосунки та досягати своїх мрій.

У Психолога » Психологія відносин » Тривожність і стосунки
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihologiya-otnosheniy Как ссориться без обид. Пошаговая инструкция.

Ссориться нужно уметь правильно. Многие люди избегают ссор только потому, что боятся осложнений отношений, боятся потерять отношения, боятся, наконец, обидеть и чувствовать себя потом виноватыми. Ведь это так мучительно, переживать подобные негативные

психологія psihologiya-otnosheniy Как выйти замуж

Возьмем, к примеру, Илону. Около тридцати, ухоженная, есть свое жилье. Замужем уже побывала. Работает много, в хорошей компании. Зарабатывает ну очень неплохо, ездит отдыхать, куда захочет.Себя ценит,  и встает вопрос « А зачем, собственно, ей муж?»

Усі публікації розділу Психологія відносин ᐉ

 
Обговорення "Тривожність і стосунки"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr