У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Стосунок з собою

Уникай, і не будеш страждати. По суті, йдеться про спробу контролю над ситуацією. А в ґрунті центральним переживанням є нездатність впливати і змінювати. Постійна внутрішня напруга, очікування небезпеки, виснаження. Низька самооцінка – надійний захист. Ти цілком і повністю усвідомлюєш що «правильно», а вкерувати емоційними проявами не можеш. Це найгірший стан, в якому можна опинитись.  Так буває, коли в тобі говорить травма минулого.

Марійка росла відкритою і усміхненою дівчинкою. Охоче розповідала матері про всі події дня, кумедно плямкаючи набитим ротом за вечерею. Смішне фото математички, зроблене з-під парти і оброблене фоторедактором. Аліна, що сіла знов поруч і весь урок розмовляла з Дашею, а зауваження діставлись Марійці. Волейбол, яким до нудоти замучив фізрук всіх дівчат одинадцятих класів. А після вечері довгі розмови по телефону з подружками. Так було завжди, здавалося її матері Анастасії, все життя. Аж раптом одного вечора у розповіді з’явився Сашко. Хлопець з паралелі, який на перерві розказував смішні історії про свого собаку. І кожного дня Сашка більшало. От вже і група в інстаграм де він, Марійка і ще кілька спільних друзів, а от вже і особиста переписка до другої години ночі. Сьогодні Марія і Саша сидять у кімнаті, а Анастасія через тонку стінку новобудови з тривогою вслухається в голоси.

В чому запит клієнтки? Стосунок з донькою-підлітком. Марія перестала ділитись з матір’ю новинами, уникала зустрічей, замикалась в своїй кімнаті. Пізно поверталась додому, брехала. Анастасія, розумна і обізнана жінка, докладала чимало зусиль для нормалізації стосунків. Вона прочитала багато корисної літератури і знала, що головною задачею віку доньки є побудова стосунків і спілкування з однолітками. Вибудувала цілком розумну і правильну стратегію поведінки з донькою. Але. «Я все розумію, нехай будуть хлопці, сто хлопців, тільки не він. Не Сашко. Я в ньому бачу щось таке, що не можу описати. Небезпечне. Він Марію скривдить, вона буде страждати. Материнське серце не обманює…»

А далі історія матері. В якій підліток Настя до нестями закохалась у привабливого хлопця. Дівчат у нього було багато, але ж увагу на красиву і струнку дівчину він в решті решт звернув. Недовгий стосунок закінчився розривом після першого сексу. Хлопець втратив інтерес і більше жодного разу навіть не привітався. Це «вбило» Настю. Так само вчинив батько, коли вона народилась. Безпорадність, сором, депресія, суїцидальні наміри і спроби.  Але Анастасія «викарабкалась», досягла успіху у професійній сфері, двічі була заміжня і «вже ніколи не страждала». Першого чоловіка, батька Марійки, покинула, бо не кохала і стидалась невдахи, коли донці сповнилось три роки. Другого «що красиво залицявся» через рік після весілля, бо випивав.

З першими стосунками доньки актуалізувались конфлікти юності Анастасії. Змусили повторно переживати всі її попередні битви за близкість. Тривога була реакцією на безпорадність, від якої вона страждала. А сумнів у Сашкові відображав нездатність утримати власну самооцінку, залишаючись у зв’язку з іншим. Стосунок Анастасії не складався з собою. «Серце» упереджувало не тільки доньку від страждань, а й намагалось попіклуватись про підлітка Настю, якій так боляче. Через події дитинства, Анастасія втратила базове відчуття самості. «Не можна бути собою у стосунках з іншим! Хай якою сміливою та винахідливою ти будеш, дії виявляться недостатніми, щоб відвернути неминуче нещастя».

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Історія глибока і, нажаль, розповсюджена. Але все це можна виправити. Цим важливим речам можна навчитись. Необхідно:

  • Навчитись довіряти собі, чути свої бажання й знаходити відповіді на важливі питання у собі
  • Полюбити себе 
  • Навчитись про себе піклуватись
  • Цінувати себе, свій досвід, свої здобутки
  • Захищати себе
  • Відчувати власні потреби
  • Вибудувати новий погляд на власне життя, точку зору, де ви для себе вірний друг та дорослий, що підтримує. 

Запрошую на он-лайн марафон "Я в себе кохана"  
https://forms.gle/M3LNdA4wpaKASiWv9

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
Обговорення "Стосунок з собою"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr