У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Почуття безпеки у стосунках

Фундаментом міцних стосунків є почуття безпеки. Дуже важливо, щоб чоловік та дружина не лише любили одне одного, а й відчували психологічний спокій перебуваючи одне з одним.

Для кожного члена сім’ї важливими є любов, безпека, самоповага, простір для вільної творчої діяльності, позитивні спогади та успіх. Без сумніву, почуття безпеки – це фундамент будь-яких взаємин. Безпечний психологічний клімат у сім’ї базується на взаємоповазі, довірі, впевненості в партнері, відповідальності та спілкуванні без маніпуляцій.

Багато, хто знає про піраміду потреб Маслоу. Суть її в тому, що наші потреби базуються одна на одній, як кубики піраміди. Доки не буде задоволена нижня потреба – попередня не буде активна. Словом, доки людина голодна, про безпеку вона не думає. Якщо вона не захищена, то їй не до кохання… Для обох із подружжя дуже важливо відчувати безпеку у стосунках. Якщо задовольняється потреба в сексі, то вони можуть зіштовхнутися з необхідністю бути захищеними у цих стосунках. Жінці дуже важливо відчувати безпеку поряд з чоловіком. Настільки важливо, що я б поставила цю потребу в основу піраміди. Жінка щаслива, коли вона захищена.

Безпека для жінки – це надійний простір, в якому вона може творити, надихати, дарувати і тішити, а найголовніше – відчувати себе жінкою. Чоловік поруч з такою партнеркою отримує від неї позитив та енергію, яка необхідна для активного функціонування. Якщо жінка не відчуває безпеки та захищеності у родині, то вона тремтить, як поранений олень під дулом рушниці. Роль мисливця у цьому порівнянні виконує чоловік. Він може морально вбити одним словом або просто поранити й зовсім цього не помітити. Хіба може залякана дружина давати любов чоловікові? Звичайно, ні.

На жаль, суспільство зараз дуже непросте, і стосунки в родинах такі ж. Є сім’ї, у яких постійно присутній страх. Це не обов’язково залякана жінка, адже ідентичне може відбуватися із чоловіком та дітьми.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Як діяти, коли безпеки у стосунках не відчуває чоловік? Можливо, він мав негативний досвід попередніх стосунків і боїться розпочинати нові. Слід прожити це, залікувати душевні рани, зробити висновки й рухатися далі.

Стосунки – це парний танець: крок – ти, крок – я… Це танець повільний та обережний, в якому треба дослухатися до себе та до партнера, аби не пропустити щось дуже важливе. Деякі кроки можуть бути дуже ризиковані, але якщо є крок у відповідь – це сигнал безпеки й бажання зробити ще один крок.

Повноцінний розвиток особистості можливий лише в спокої, а безпека потрібна для того, щоб реалізувати потенціал. Не треба сидіти й чекати або, навпаки, говорити постійно про те, що хтось забезпечить в родині гармонію. Кожен із членів сім’ї має створювати навколо себе здоровий психоемоційний простір.

Людина відчуває себе захищеною, коли вона кохана. Проте, щоб бути коханими треба бути гідним цього. Насправді домогтися підтвердження своєї крутості не дуже складно, але це буде лише зовнішня картинка, без впевненості у завтрашньому дні. Можна прийняти себе, свою поведінку, думки та здібності як ідеальні –  такими вони і є для кожної людини. Ніколи не пізно почати діяти, вільно висловлювати думки, прагнення й бажання, вірити у себе й відкривати нові можливості. Аби це реалізувати, важливо відчувати себе в психологічній безпеці.

Чи варто жити з енергетичним вампіром, якщо він щодня висмоктує ресурси? Ні! Що може бути прекрасніше, ніж повноцінне життя та вміння радіти кожному дню, а ще – мати можливість ділити найкращі емоції з рідними людьми.

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
Обговорення "Почуття безпеки у стосунках"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr