У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


«9 1/2 тижнів» (1986) (Едріан Лайн). Коментар психолога.

психолог
Коментує психолог
теми твору: сексуальність кохання співзалежність


➡ Матеріал містить спойлери.

«МОЖЛИВО ЦЕ І Є СПРАВЖНЄ КОХАННЯ?» розмірковує Елізабет про стосунки з Джоном (залежні стосунки через призму фільму «9 1/2 тижнів»)

Звичайно, НІ, то не кохання. Так починаються емоційно залежні відносини. Протягом всього фільму помітно як Елізабет затухає на очах.

Вона: м’яка, емоційна, чутлива жінка, яка йде під вплив. Її життя спокійне, передбачуване, без яскравих подій. Вона не дослухається своїх відчуттів(страх, небезпека в контакті з Джоном), не відстоює свої хочу/не хочу.

Він: маніпулює, нездорово опікується Лізі (розчісує, поїть, годує). «Я буду мити посуд, готувати, годувати тебе, поїти, одягати, роздягати»(для когось може звучати інтригуюче, але WTF, Лізі сама це може робити для себе. І чи вона хоче того?).

Якщо партнер ставиться до вас як до дитини чи ляльки, то варто звернути увагу на свої почуття. Вам так Ок? Агресори часто називають такі неадекватні прояви як турботу.

Щодо дорогих подарунків з перших днів знайомства. Залишити хороше враження про себе, сподобатись можна і без подарунків. Тим більше дорогі подарунки не підтверджують те, що вона йому дорога, а лише відволікають увагу від поганого ставлення до Лізі.

Його вчинки та ігри щоразу більш жорстокі. Він розкидає гроші по підлозі і змушує її повзати та збирати купюри. Лізі пробує відмовити, але Джон кричить на неї і погрозливо б?є батогом повітря. Після того як Ліз виконала його вказівки, Джон її цілує. «Хороша дівчинка» - послухалась, зробила-отримаєш любов та прийняття. Цей фільм також про насилля в стосунках. Наскільки ти готова прогнутися перед тим як зламається хребет?

Стосунки, які починаються зі страху, контролю та «я знаю як для тебе буде краще» це не про здорові відносини. Згадати тільки як Джон обирав одяг для Лізі, а вона лише запитує: "Ти не запитаєш чи подобається мені це?"

Джон грає почуттями, лякає, насолоджується з того коли їй боляче і страшно, а потім «я пожартував». Згадати тільки випадок після першої прогулянки в Джона вдома або на колесі огляду. Навмисно зупинивши карусель, Джон залишає Лізі саму на самому верху і йде пити каву, а вона кричить від страху. Така поведінка говорить про те, що Джон реалізує свої внутрішні потреби в самоствердженні через приниження свого партнера.


Опубліковано на
відгук психолога рецензія розбір сенс пояснення

Безкоштовна розсилка цікавинок!

Огляди книг та фільмів -- коментарі до художніх творів, додані на сайт нашими психологами.

Ще психологічні рецензії
Аутсайдер фільманаліз
Аутсайдер (Стівен Кінг) кінокартина alt2тема: порушення ідентичності беспомощность социальная изоляция

Коментарі відвідувачів

ще немає коментарів...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr