У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Роль зовнішніх атрибутів у формуванні образу альфа-самця.

У Психолога » Чоловіки » Роль зовнішніх атрибутів у формуванні образу альфа-самця.

образ альфа-самця Давайте для початку обговоримо поняття "альфа-самець", його походження та чому ми маємо неправильне уявлення про характеристики його поведінки. Термін альфа-самець прийшов до нас від тваринного світу і досліджувався у галузях зоології та зоопсихології.

В зграї вовків, наприклад, альфа-самець зазвичай лежить спокійно, відпочиваючи. Бета самець, той що підпорядкований альфі, бігає і взаємодіє з усіма, часто проявляючи агресію та занепокоєність можливими загрозами для зграї.

Альфа володіє високим рівнем сератоніну, через що проявляє постійний спокій з не частими викидами агресії. Навколо альфи групуються особини, які потребують стабільності групи. У випадку загрози найбільш стабільна особина, а саме альфа-самець приймає рішення щодо подальших дій.

Поняття альфа-самця, яке застосовують по відношенню до чоловіка приховує під собою явище стигматизації: заборона емоцій, заборона робити помилки, вічна готовність до агресії, домінантна поведінка, чоловік повинен... і т.д.

Все це суперечить поняттю поведінки альфа-самця із тваринного світу. Нам нав'язують образ чоловіка в гарному костюмі, із красивим годинником, достойним заробітком та домінантною поведінкою, спрямованою на підкорення всього і вся.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

В тваринному світі альфа-самець часто підкорює інших, не докладаючи до цього зусиль. Інші особини самі підкорюються, зважаючи на унікальні характеристики альфи, які корисні для зграї.

Якщо говорити адекватнішим терміном "мужності" до відношенню до чоловіка, то можна виокремити його впевненість в собі та можливість заспокоювати інших своєю присутністю. Йому зовсім не потрібно зовнішніх атрибутів для підкреслення своєї мужності, проте іноді він може використовувати їх для привернення уваги.

Найкращим критерієм в оцінці цієї мужності є відчуття, які переживає жінка поблизу нього. В сексуальному житті, наприклад, взагалі не можна що-небудь приховати чи притаїтися за образ супер крутого. Мужній чоловік не боїться помилятися, оскільки усвідомлює, що помилки - це шлях до розвитку.

Поняття альфа-самця часто порівнюють із поняттям лідерства. Це схожі, але не тотожні поняття. Що стосується лідерства у стосунках, то воно буває явним і прихованим. Чоловіки, часто впевнені у своєму явному лідерстві, іноді підпадають під приховане лідерство жінки. Буває і навпаки, проте такі випадки трапляються рідше.

Сильний чоловік не переймається тим, як на нього відреагують інші. Тому зазвичай сильний чоловік не справляє враження домінантного самця. Йому не потрібна видимість, у нього є інші мотиви. У нього немає потреби підкріпляти свою мужність аксесуарами, машиною чи дорогим годинником. Це все продукти mass market, які модні журнали намагаються нам продати під виглядом сексуальності.

Звісно існує багато зовнішньо привабливих чоловічих атрибутів, аксесуарів та речей, які виглядають ефектно на сторінках журналів та соцмереж. Проте, якщо такі атрибути опиняються на тілі не мужнього чоловіка, то вся їхня магія кудись зникає.

читайте також:

Чоловік може поглядати на інших жінок в різних випадках. Розглянемо найпопулярніші з них: Тривожні сигнали, на які вам необхідно звертати увагу. Необхідно дати відповіді на такі запитання: Чоловік подивився на іншу двічі, тричі і більше разів? Він посміхнувся незнайомці чи подав їй якісь жести флірту?

Мужественность и Женственность в отношениях. Отношения – это эксперимент, где двое своим вкладом создают, что-то третье. Сегодня вспомнились мои «Браки», у меня их было два. Следующий будет - осознанный союз. Я вспоминала, что я благодарна своим мужчинам...

запитати психолога онлайн

Парадокс полягає в тому, що внутрішньо невпевнені в собі чоловіки оточують себе псевдо-чоловічими атрибутами, намагаючись увійти в стан уявного "альфи". Чим більше зовнішніх атрибутів мужності, тим більше внутрішніх сумнівів у такій мужності.

Це явище подібне до частих висловлювань деяких дам: "Я ж жінка". Такі вислови самі по собі виходять із сумнівів у власній жіночності та вмінні взаємодіяти з нею. Звісно невелика кількість "мужніх" атрибутів не свідчить про невпевність в собі чоловіка, натомість свідчить відчуття, яке переживається поряд із ним.

Пишіть ще теми із психології, які хочеться побачити висвітленими. Якщо інформація була вам корисною-коментуйте, підписуйтесь та поширюйте її в соцмережах. Будьте мужніми та щасливими, в незалежності від статі та зовнішніх атрибутів.

У Психолога » Чоловіки » Роль зовнішніх атрибутів у формуванні образу альфа-самця.
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія muzhskaya-psihologiya Жениться Вам, барин, пора?...

В последнее время наши современники вступают в брак все позже и позже - причем тенденция эта общемировая. Современный мужчина ориентирован уже не просто на стабильность брака и работы, но и на удачную самореализацию, возможность «увидеть мир»...

психологія muzhskaya-psihologiya Страх феминности у мужчин

Мужчин рожают женщины. Мужчин воспитывают женщины. Мужчин инициируют женщины, Мужчин проверяют женщины. Мужчины живут в мире фемминного, пытаясь быть мужчинами.

Усі публікації розділу Чоловіки ᐉ

 
Обговорення "Роль зовнішніх атрибутів у формуванні образу альфа-самця."

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr