У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Коли виникають та в чому причини панічних атак?

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Коли виникають та в чому причини панічних атак?

Страх

Коли виникають ПА?

Вік першої панічної атаки складно визначити, він коливається між 16 та 36 роками. Це період, коли у вашому житті відбувається максимальна кількість змін, прийняття рішень: закінчення школи, вступ до університету, перший сексуальний досвід, шлюб, народження дітей, перша робота, розлучення, хвороба, зрада. 


Також зростання панічних атак можна спостерігати і під час соціальних змін: війни, фінансової кризи, епідемії. Тут вікові рамки розмиваються. Тому зараз ПА і стали такі часті серед українців…

Якщо говорити про те, коли може виникнути панічна атака вперше, то можна стверджувати з великою часткою ймовірності — у період змін у вашому житті, у період, коли ви стикаєтеся з новими рішеннями, новою відповідальністю, з труднощами, яких раніше не було на вашого шляху і з якими у вас не вистачає досвіду впоратися. А з війною найскоріше мало хто зтикався...

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Все вищеперелічене може стати таким собі спусковим механізмом, який впустить панічну атаку у ваше життя. Але це не причини, це тригери, котрі її запустили. Тобто війна стала таким потужним поштовхом для того, что ви, на жаль, познайомилися з ПА.

 

У чому причини панічних атак?

Як психоаналітик, я не можу розглядати панічні атаки лише як нейрохімічні зміни в організмі, або як поведінкові порушення. Не хочу залишати поза увагою міжособистісний контекст та глибокі внутрішні причини виникнення панічних атак. 

Клієнти, які приходять на консультацію, часто не розуміють причин ПА. Їм досить складно пов'язати їх із подіями, які відбуваються у їхньому житті. 

Зараз же багато клієнтів розуміють, що напади тривоги почалися після початку війни, і це ставить під загрозу їх життя та близьких людей. Страх стає раціональним. Хоча повторюся, что часто ПА зустрічаються в тих, хто знаходиться в безпеці, а не під градами та бомбами....

читайте також:

Стадии принятия карантина и пандемии Психика вообще  не подпускает и мысли о меняющемся положении вещей. «Если я буду послушно сидеть дома, то карантин не продлят.» Это острая фаза встречи со своим бессилием. Это не фаза счастья, но, я бы сказал, фаза реальности.

Как справиться с тревогой Тревога – гнетущее эмоциональное состояние, которое проявляется ощущением предстоящей опасности, ожиданием пугающих событий, неясными страхами.

запитати психолога онлайн

Тому можу сказати, що причина криється набагато глибше, вона вкрита безліччю захисних механізмів, масками, не бажанням доторкнутися до справжнього себе. Свої нові, досі невідомі почуття та емоції, які суперечать тому, що ви про себе знаєте, сприймаються вами як ті, що несуть у собі небезпеку, зокрема й загрозу здоров'ю.

Тобто ви «за допомогою» панічних атак намагаєтеся уникнути того, що відчуваєте вперше. Ці почуття вам незрозумілі, тому страшні, можуть бути пов'язані з сексуальністю, агресивними емоціями (як лють і гнів), почуттям безсилля, безпорадності. Ви стикаєтеся з реальністю і усвідомлюєте, ці емоції вам не чужі. Особливо це стосується людей, які живуть у світі, де треба бути всесильним, владним, не відчувати болю та не бути слабким. А з початком війни, багато хто втратив те, що давало йому відчуття сили та влади...

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Коли виникають та в чому причини панічних атак?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія strahi Страх - это иллюзия, затмевающая туманом нашу реальность

В продолжении предыдущей публикации о Страхе. Страх - это некая иллюзия, которая, как туман затмевает нашу реальность, наши мысли и чувства. И идти в свой страх - это избавляться от этих иллюзий, за которыми новые возможности, новая и обновленная

психологія strahi Письмо своей тревоге

Я еще не видела людей, которым бы нравилось нервничать. Страх люди  скрывают за злостью, топят в алкоголе. С ним воюют. От него отвлекаются . Но все, что происходит в нашей жизни, имеет свой смысл. Вторичные выгоды- это то, что не видно на первый в

Усі публікації розділу Страхи, тривоги, фобії ᐉ

 
Обговорення "Коли виникають та в чому причини панічних атак?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr