У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Доленосні вибори. На роздоріжжі думок

вибір В казках ми зустрічаємо символічний камінь на роздоріжжі, котрий вказує на три напрямки, і три можливих варіанти розгортання подій. І герою необхідно прийняти зважене рішення, в якому напрямку піти, адже від цього залежить подальший сюжет його казки. Наше життя - теж розповідь, що складається з прийнятих рішень і здійснених поворотів. І до того ж, воно дуже часто перевіряє нас на зваженість такого рішення, бажання слідувати йому до кінця.

В світі психології на цьому казковому камені висвітиться три написи: зробити, відмовитись, зволікати.

Зробити – це прийняти відповідальність за рішення і його наслідки. Наприклад, сьогодні я обираю піти на цю роботу, або звільнитись з неї. Я обираю цього партнера, щоб прожити з ним життя, я обираю їжу, одяг, настрій з котрим проживу цей день. В момент прийняття рішення всі інші можливі варіанти зникають, стираються, от чому інколи так важко на них зважитись, і ми повертаємо на інший шлях. Особливо, якщо ці рішення дещо більші, ніж обрання гардеробу, хоч інколи, і це питання стає надскладним.

Тож інший шлях на котрий можна стати – відмова, я обираю не йти в це рішення, залишити все як є. Тобто, мені пропонують поїхати на навчання за кордон, але я не в силах, з різних причин зважитись на це, і тому приймаю рішення відмовитись. Головне тут  те, що відмова не призводить до можливих змін, вона може діяти як в плюс, так і в мінус. Погодьтесь, відмовитись від навчання заради збереження стосунків може бути ой як не просто. І можна написати цілий перелік причин з позначкою «+» та «-». Згадай, яке остання рішення в своєму житті ти оцінював по такій шкалі. Які емоції відчував при цьому? І що все ж таки допомогло прийняти рішення та його наслідки.

Третя доріжка направляє на сюжет зволікання, тобто бездіяльності. Це може проявлятись в словах, тут я нічого вирішити не можу, така моя, доля, карма, фатум і тому подібне. Правда, в житті є ситуації в котрих ми нічого не в силах зробити, і тоді варто запитати себе: «Для чого мені ця ситуація була дана? Який урок я з неї винесу?». Але є такі ситуації, описані в попередньому прикладі, коли ми ще не готові відмовитись від того, що є заради чогось іншого. Особливо, якщо те, що в нас є ближче і безпечніше, ніж те, що може бути, далеке і невідоме, хоч і бажане. І ми приймаємо рішення нічого не робити, пустити все за течією, чекаючи, що все вирішиться саме собою.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Найчастіше на кухню за порадою приходять саме в третій ситуації, намагаючись перекласти відповідальність на іншого, чи опираючись на його слова прийняти  абсолютно протилежне рішення, чи ще раз довести собі, що тут нічого змінити не можливо. Це своєрідна гра в «Так, але…»

Згадай, коли ти чуєш від інших, на всі спроби допомогти,  цю «золоту» фразу, як при цьому почуваєш себе, і що виходить в результаті? Можливо саме ти, та людина, що зволікає і з рішенням.

Тоді пропоную тобі мати надію на те, що прийняття ситуації та її наслідків буде якнайкращим. І в тобі є сили, що допоможуть зважитись і зробити це. Отже, заплануй рішення і сміливо крокуй до нього. Можливо, на цьому шляху тебе чекають всі твої мрії.

психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
Обговорення "Доленосні вибори. На роздоріжжі думок"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr