У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


5 кроків до вирішення проблеми

У Психолога » Стрес » 5 кроків до вирішення проблеми

кроки до вирішення проблемиПеребування в несприятливих умовах може негативно впливати на нас та створювати багато труднощів, ми можемо почуватися безпорадними, наляканими чи пригніченими. Якщо наші звичайні стратегії вирішення проблем неефективні, відчуття безнадійності тільки ускладнює пошук нових рішень. Проблеми починають здаватися нерозв'язними, тривожність і відчай зростають до критичного рівня.

Ще в 1971 році Томас Д'Зарілла і Марвін Голдфрід розробили 5-крокову стратегію генерування свіжих рішень будь-якого роду проблем. Системний підхід може допомогти вирішувати проблеми більш ефективно, відновити почуття контролю, і збільшити віру у здатність справитись зі складною ситуацією.

Далі ми розглянемо ці кроки для більш ефективного вирішення проблем:

Крок 1: ВИЗНАЧТЕ ПРОБЛЕМУ

Важливо чітко розуміти, в чому конкретно полягає проблема. Наприклад, не просто «Проблеми у подружжі»,  а щось точніше про характер проблеми, як, наприклад, «Ми з дружиною мало розмовляємо один з одним».

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Крок 2: ВИЗНАЧТЕ ЦІЛЬ ЩОДО ЇЇ РІШЕННЯ

Після завершення аналізу проблеми переходьте до постановки цілей (однієї або більше) щоб змінити ситуацію. Акцентуйте увагу на тому, як ви реагуєте на проблему - що робите, відчуваєте, чого хочете. Можна починати формулювання цілі із слів: «я хочу…», «мені потрібно…».

Крок 3: ПЕРЕРАХУЙТЕ АЛЬТЕРНАТИВНІ ВАРІАНТИ

Які є можливі варіанти рішення даної проблеми? Подумайте, застосувавши “мозковий штурм” і запишіть їх (записуйте все, що спадає на думку як можливе вирішення проблеми). Важливо не припиняти пошуки альтернативних стратегій занадто рано. Можливо, ваша десята ідея виявиться найкращою. Відкладіть всі деталі на потім. Вам, перш за все, потрібна хороша загальна стратегія. Для розробки конкретних дій існує наступна стадія.

Крок 4: РОЗГЛЯНЬТЕ МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ

Візьміть перше можливе рішення і складіть список його переваг і недоліків, зважуючи як довгострокові, так і короткострокові наслідки. Подумайте як застосування даної стратегії вплине на ваші почуття, потреби, бажання? Як це вплине на людей, які вас оточують? Як вплине на проблему та життя сьогодні, наступного місяця або впродовж року?

читайте також:

Дитячі травми та емоційне вигорання в дорослому віці Майже всі глобальні психологічні проблеми беруть свій початок у дитинстві. Які ж першопричини запускають внутрішні  процеси в напрямку емоційного вигорання?

Взаимосвязь стрессов и способности предугадывать события Способность предугадывать события – жизненно необходимый навык, который развивается в течение жизни. Личность, склонная к невротическим расстройствам, исключает из своей прогностической деятельности нежелательные события и ориентируется только на же

запитати психолога онлайн

Виберіть найкращий варіант або стратегію, позитивні наслідки якої найбільшою мірою переважують негативні. Тепер ви повинні вирішити, які кроки слід зробити, щоб її реалізувати. Застосуйте принцип «маленьких кроків». Можливо, вам буде складно придумати конкретні дії. Якщо так, знову скористайтеся методом «мозкового штурму» і складіть список альтернативних кроків.

Крок 5: ОЦІНІТЬ РЕЗУЛЬТАТИ

Коли спробуєте застосувати новий підхід, поспостерігайте за наслідками. Чи все відбувається так, як ви прогнозували? Ви задоволені підсумком? Якщо стратегія не допомагає у вирішенні проблеми, поверніться до переліку альтернативних варіантів. На цьому етапі ви можете або придумати нові ідеї, або вибрати рішення, яке раніше виключили. Після цього повторіть третій, четвертий і п'ятий кроки.

У Психолога » Стрес » 5 кроків до вирішення проблеми
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія stress Взаємозв`язок між фізичними вправами та психічним благополуччям

Фізичні вправи та психічне благополуччя є двома невід'ємними складовими здорового та збалансованого способу життя. Дослідження постійно показують, що регулярні фізичні вправи можуть мати глибокий вплив на психічне здоров'я і благополуччя.

психологія stress И снова про ресурсы

Вот и вырастает взрослый человек, который всю жизнь следует этому правилу – отдавать другим, потому что так «надо». А почему, а зачем, а кому так надо? А мне так надо?

Усі публікації розділу Стрес ᐉ

 
Обговорення "5 кроків до вирішення проблеми"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr