Вітаю, Світлано!
цитата:
Аналіз свого життя
На мою думку, корисна річ - аналіз свого життя. Щоправда, є уточнення: корисний він тоді, коли призводить до об'єктивної оцінки реальності і слугує розвитку людини. Сподіваюсь, у вашому випадку саме так і буде. Так дивитись на речі мене спонукає сам факт вашого звернення на форум психологів. Тобто вирішили поділитись спостереженнями, а між рядків і не лише - вгадується ваша емоційна реакція на проведений аналіз -
цитата:
сумую за життям 2-3 роки тому.
Тож давайте розберемось, що викликає сум? Виявляється відсутність чітко зафіксованих змін. Якщо існує такий узвичаєний підхід, то варто замислитись - які можливі/бажані зміни не відбулись? Чому так сталося? Від кого це залежить?
Про що, власне, мріяли і чого очікували:
- про подальше навчання?
- працевлаштування?
- кохання?
- шлюб?
- ... ваш варіант?
Натомість ви зазначаєте -
цитата:
за ці пару років моє життя все ж не стояло на місці і події змінювались
Отже, події відбувались, а ваше ставлення до себе - що було з ним? З вашим рівнем задоволення життям - потребами, бажаннями тощо?
Водночас помічаєте, ніби -
цитата:
кожного разу наче ловлю себе на думці що щось не те
Виходячи з таких відчуттів, доречно зазирнути вглиб - а що ж, по факту, НЕ ТЕ? Що це мало бути, однак не сталося?
Ось це вельми цікава річ -
цитата:
Мені скоро 25 років і я трохи не так уявляла собі своє життя у 25, коли була підлітком.
Здається, вам властиво дотримуватись орієнтирів, прийнятих ще в підлітковому віці. Та чи справді ця модель життєздатна?!
Напевно, плин життя має вносити свої корективи, адже змінюєтесь ви, набираєтесь досвіду, багато чого пізнаєте та опановуєте. І це не може не відбиватись на ваших уявленнях, планах та способах іх реалізації.
На завершення, вважаю, що буде корисним звернутись індивідуально до психолога. Грунтовно про все поговорити, розібратись, звідки насправді приходить сум. І відкрити нові шляхи та грані до самопідтримки, усвідомлення власного способу самовираження в контакті зі світом навколо.
Edited by author 29.07.2026 08:00