Питання від: Nickname_d69a7 Вік: 40

Дружина під час сексу встала і пішла

Добрий день.
Допоможіть порадою.
Ми з дружиною разом 13 років. Для нас обох це другий шлюб. Маємо дітей від попередніх шлюбів. Два роки тому у нас з'явився спільний син. І секс практично зник з нашого життя. Так, я розумію, що вона сильно втомлюється і морально і фізично, а я можу допомогти лише кілька годин у вечері. Навіть у вихідні я рідко коли можу цілий день провести з сім'єю. Натомість я пропонував взяти няню або помічницю, яка б трохи її розвантажила. Так от, я ніколи не тиснув з приводу сексу, пропонував, але не тиснув. Ці два роки він відбувався лише з її ініціативи, десь раз на місяць. Всі розмови, що потрібно шукати рішення, бо я так не можу, мені цього мало нічого не змінили. Якось ми трохи випили, можливо зайвого, вона пішла спати, але через 5 хвилин повернулась почала мене роздягати і наполягати на сексі. Але в якийсь момент, прямо посеред процесу, вона каже, "давай продовжимо завтра. Сьогодні я не кінчу". Встає, вдягається і йде спати. Сказати, що я офігів, це нічого не сказати. Мені звісно подобається дивитися коли жінка отримує задоволення, але ж і я не робот. Чи не занадто я перестарався в своєму бажанні доставити дружині задоволення, щоб на мої бажання просто забили? Таке зі мною вперше і відчуття наче якийсь лох на почуття і бажання якого можна не зважати. Розкажіть, що це було і як на це реагувати? Бо моє бажання зараз це знайти секс на стороні і закрити це питання з дружиною.
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

Вітаю !
Те, що сталося, схоже, зачепило Вас не лише як чоловіка, який не отримав сексуального задоволення, а й як людину, яка раптово відчула себе непоміченою, ніби її бажання, почуття та присутність перестали мати значення. І саме цей біль зараз звучить сильніше, ніж сама ситуація.

Якщо подивитися на це ширше, то, ймовірно, справа не лише в одному епізоді. Ви вже два роки живете в умовах, де сексуальної близькості значно менше, ніж Вам потрібно. Ви говорили про це, пропонували варіанти допомоги, намагалися не тиснути. Тому момент, коли дружина сама ініціювала близькість, а потім несподівано її припинила, міг стати останньою краплею накопиченого розчарування.

Водночас її вчинок не обов'язково означає байдужість до Вас. Людина може втратити бажання, виснажитися, відчути, що зараз не здатна бути в контакті зі своїм тілом або емоціями. Це не робить Ваші переживання менш важливими, але й не дозволяє однозначно трактувати її поведінку як зневагу.

Зараз важливо не поспішати приймати рішення, продиктоване образою. Бажання знайти секс на стороні може бути спробою повернути собі відчуття власної цінності, а не лише потребою в сексу. Але якщо діяти лише з цього болю, існує ризик ще більше віддалитися одне від одного.

Спробуйте поговорити з дружиною не про те, хто був правий чи винен, а про те, що Ви пережили в той момент. Наприклад: «Коли ти раптово припинила близькість і пішла, я відчув себе відкинутим і непотрібним. Мені важливо зрозуміти, що тоді з тобою відбувалося, і чи можемо ми знайти спосіб повернути близькість, яка буде важливою для нас обох».

Справжня близькість народжується там, де є місце не лише для сексу, а й для взаємного визнання почуттів. Якщо обидва партнери готові говорити про свої переживання без взаємних звинувачень, навіть така болюча ситуація може стати не початком розриву, а можливістю зрозуміти одне одного глибше.
Вітаю. Ваші почуття зрозумілі. Наче ваші бажання перестали мати значення.
Сексуальність це не лише статевий акт. Вона починається набагато раніше, у бажанні, дотиках,обіймах збудженні, емоційній близькості, обговорення фантазій Саме це підтримує сексуальне життя в довготривалих стосунках.
Після періоду закоханості, коли гормони вже не працюють за нас, майже кожна пара проходить через кризу сексуальності. Особливо після народження дитини. Це не кінець стосунків, а етап, який потребує уваги.
Так, дружина вчинила не дуже уважно до ваших почуттів. Але це не обов'язково означає, що вона вас не хоче чи не цінує.
Замість шукати секс на стороні, спробуйте повернутися до дружини. Чесно скажіть: Для мене це важливо. Я сумую за нашою близькістю. Я хочу не просто сексу, а щоб ми знову були парою. Давай шукати рішення разом,давай над цим працювати .
І лише якщо ви справді поговорили, спробували, попрацювали над стосунками і сексуальним життям, сходили к сексологу , тоді можна сказати собі: Я зробив усе, що міг. Уже після цього варто приймати будь-які рішення, а не під впливом образи.А якщо зараз, під впливом образи, просто розвернутися до іншої жінки це не вирішення проблеми. Це спосіб втекти від неї. І дуже велика ймовірність, що через кілька років ви знову зустрінетеся з тією самою кризою сексуальності.
цитата:
Чи не занадто я перестарався в своєму бажанні доставити дружині задоволення, щоб на мої бажання просто забили? Таке зі мною вперше і відчуття наче якийсь лох на почуття і бажання якого можна не зважати.

Доброго дня. Ви довго терпіли ситуацію, яка Вас не влаштовувала, хоч і говорили про це. Схоже, що останній випадок ви з дружиною сприйняли зовсім по-різному. Для Вас він означає, що вона зовсім не зважає на Ваші бажання та почуття. Для неї, напевно, це була ситуація, яку можна виправити іншим разом.

цитата:
Розкажіть, що це було і як на це реагувати? Бо моє бажання зараз це знайти секс на стороні і закрити це питання з дружиною.

Швидше за все Ваша дружина виснажена фізично і емоційно. Можливо, не усвідомлює, що насправді відбувається з Вами, коли вона відмовляє в сексі або йде спати, коли Ви у стані збудження.

Рішення знайти секс на стороні виглядає простим. Але яким стане Ваше життя після того, як це відбудеться? Ви готові чесно відповідати на її питання, де Ви були, з ким і чим займались? Чи будете приховувати і брехати? Навряд чи Ваш новий досвід не зачепить Вашу сім'ю. Зради і подвійне життя часто руйнують стосунки.

Зараз Вами керує образа, що Вашими почуттями знехтували. Ситуація дійсно була дуже неприємна. Ви пережили відторгнення, і це боляче. Звісно, Вам вирішувати, шукати секс на стороні чи спробувати ще раз поговорити з дружиною, розказати, що для Вас означає секс раз на місяць та останній випадок. Адже коли Ви довго чекали на ініціативу від неї, вона могла думати, що Вас це більш менш влаштовує.

Якщо самостійно складно все налагодити, є сенс вам вдвох звернутися до сімейного психолога. У вас є все для того, щоб зберегти сім'ю і розібратися з питанням сексу і не тільки. Ви готові найняти помічницю, щоб дружина не була постійно втомлена. У неї є сексуальний потяг до Вас. Ситуація не виглядає безнадійною, але зараз ваші стосунки переживають кризу. Є шанс з неї вийти, якщо докласти зусиль.

Відверта розмова про свої почуття - це непросто, але вона дає можливість краще зрозуміти, що з вами обома відбувається. Якщо не знаєте, як говорити з дружиною, щоб вона Вас нарешті почула, зверніться до психолога. Ви вже з нею говорили, і це нічого не змінило. Але це не означає, що змін уже не буде. Іноді для того, щоб нарешті почути одне одного, потрібна професійна допомога.

Якщо обидва партнери готові працювати над стосунками, навіть серйозні кризи часто вдається подолати. Зараз перед Вами стоїть вибір: шукати спосіб тимчасово заглушити біль чи спробувати зрозуміти, що насправді відбувається між вами, і як це змінити.
Доброго дня.
Ви пишете, що сексуальна близькість сталася, коли Ви добряче перебрали спиртного. Тобто, тоді, коли Ваша дружина так себе повела, вона, швидше за все, перебувала під впливом алкогольного сп'яніння. А отже, не відповідала за свої дії. Тому, якщо брати до уваги лише один цей момент, навряд чи ситуацію потрібно було б так гостро сприймати. Але...
Насправді, як на мене, більшої уваги потребує сама Ваша реакція. Адже, саме вона змусила Вас шукати підтримку та намагатися знайти відповіді у психологів.
Кожна людина має власний рівень сексуальної активності. Як правило, в парі рідко буває, що співпадає темперамент. Тому, щоб стосунки стали глибшими та люди зберегли сім'ю, їм необхідно навчитися підлаштовуватися один до одного. Це перше.
Друге. Сам сексуальний акт природою створений задля розмноження, а не суто задоволення. Тому, нерідко, як тільки основна мета сексуальних стосунків досягнута, лібідо жінки може знижуватися. Тобто стає все менше потреби в сексі після народження дитини першої, другою, і, тим паче, третьої. І це відбувається автоматично, а не тому, що дружина не поважає, чи розлюбила..
Третє. Механізм сексуального збудження та насолоди чоловіка і жінки кардинально відрізняється. Якщо чоловік, як правило, швидко збуджується і так само швидко задовольняється, тобто, чоловік отримує задоволення від самого акту, для жінки щоб хотіти сексу, потрібна достатньо довга прелюдія, яка може тривати цілий день. Адже, насправді, жінка потребує не сексу, а тої тактильної та чуттєвої уваги, яка передує цьому самому моменту сексу, Тобто, жінка, по факту, повинна встигнути до моменту фізичного контакту в Вас знову закохатися.
Окрім цього є ще поняття психологічної атмосфери в домі.
Зовні все може виглядати як завжди, але це не означає, що на підсвідомому рівні не формується глибинна сімейна проблема.
Недовисловлені почуття, накопичені непроговорені образи та претензії один до одного, стреси, втома, психо-емоційне виснаження, невміння правильно відпочивати та відновлюватися, все це може, в свою чергу, впливати на якість сексуальних бажань та стосунків, в тому числі, дружини.
Тому я б Вам радила обрати собі сімейного психолога, можна і на цьому сайті, та почати з усім уважно розбиратися. Адже, знайти собі іншу жінку на стороні достатньо легко, а от наслідки такого рішення проблеми можуть бути набагато важчими

Edited by author 06.07.2026 11:55

Вітаю!
Почнемо з останнього.
цитата:
Сказати, що я офігів, це нічого не сказати.

Якщо "офігів" - це пустота, нічого, то що насправді Ви відчули? Запитую недаремно, адже почуття можуть сказати так багато, що знадобиться триваий час, аби збагнути усе, що ці почуття уособлюють та виражають...

цитата:
Чи не занадто я перестарався в своєму бажанні доставити дружині задоволення, щоб на мої бажання просто забили?

Слушне запитання. Воно, до речі, спонукає ставитись до Вас як до уважної і проникливої особисттості. Менше з тим, що Вас підштовхнуло саме так трактувати свою власну модель поведінки?
І дійсно, коли один партнер аж занадто зацікавлений у близькості з іншим, це може цим іншим використовуватись у власних егоїстичних інтересах.
У зв'язку з цим питання для роздумів. І не тільки роздумів, а ще й пошуку відповідей:
цитата:
Ці два роки він відбувався лише з її ініціативи, десь раз на місяць. Всі розмови, що потрібно шукати рішення, бо я так не можу, мені цього мало нічого не змінили.

Тобто два роки перебували в очікуванні вирішення. Це частково про Ваш спосіб вирішення проблем у взаєминах та задоволенні своїх бажань і потреб.
Наразі важливіше інше - чому віддали право вирішувати дружині? Що Вас зупинило від більш кардинальних кроків? Наприклад, відвідування сексолога парою? зустрічі з парним психологом? Звісно, це все передбачає згоду дружини. більше того, не лише згоду, а ще її й бажання(!)
Хочу наголосити - розмови без домовленостей нікуди не ведуть. Це пшик(!) Потрібні дії. Відповідальність. Потрібно робити вибір(!) А ви, на жаль, зробили вибір не на свою користь. І не на користь пари.

цитата:
Якось ми трохи випили, можливо зайвого, вона пішла спати, але через 5 хвилин повернулась почала мене роздягати і наполягати на сексі. Але в якийсь момент, прямо посеред процесу, вона каже, "давай продовжимо завтра. Сьогодні я не кінчу". Встає, вдягається і йде спати.

Можна по-різному трактувати мотиви та поведінку дружини. Я цього робити не буду, адже не вона звернулась до психологів.

цитата:
Таке зі мною вперше і відчуття наче якийсь лох на почуття і бажання якого можна не зважати.

Чи не могли Ви більш розлого розкрити оце про лоха на почуття і так далі?..

цитата:
Розкажіть, що це було і як на це реагувати?

Боже Вас упаси, користуватись порадами невідомих людей, навіть психологів, як Вам на це реагувати? Таким кроком ризикуєте зганьбити і принизити себе(!)
Варто дослухатись до почуттів. Вони як маркери наведуть на Ваші потреби. І от з ними вже варто звертатись до психолога.

цитата:
Бо моє бажання зараз це знайти секс на стороні і закрити це питання з дружиною.

Цікавий доволі аспект - в одному реченні два окремих бажання, які в разі реалізації мають потенціал зруйнувати не лише взаємини з рідною людиною, а ще й нанести суттєву шкоду Вам особисто(!) Я б тисячу разів перед тим подумав, чи варто?

Edited by author 06.07.2026 12:45

«Розкажіть, що це було і як на це реагувати?»
Якщо відкинути образу, як гадаєте ви- « що це було?»: спланована акція чи все ж результат втоми та дії алкоголю?Ви знаєте свою жінку 13 років, для неї типово кидати справу в середині процесу?( мова не про секс: не додивитися фільм, підти в середині вечірки, тп). Якщо ні, тоді що вона хотіла таким чином вам показати ? На що звертала увагу?
Як ви спілкуєтесь взагалі? Чим наповнені ваші стосунки? Бо, від цього в значній мірі залежить бажання жінкою близькості. Секс не існує сам по собі, він є продовженням повсякденного життя подружжя ( це крім інших чинників). І, якщо в цьому житті щось йде не так, тоді й з сексом виникають проблеми.

В другій частині питання ви запитували про можливу реакцію.
Вважаю, що взагалі важливо відреагувати, не промовчати. Сказати про ваші відчуття ( про бажання сексу на стороні, думаю, не варто), про потребу в близькості, про намір « почути « дружину та її бажання також. Тобто, потрібно говорити й слухати.
Якщо з цим виникнуть складнощі, краще звернутися до сімейного психолога.

↩ Реакція на відповідь № № 390954 для Людмила Петровна Колесник

Дякую за відповідь.

↩ Реакція на відповідь № № 390955 для Світлана Володимирівна Матюха

Дякую за відповідь. Єдине, я не мав на увазі пошук інших стосунків. Виключно платну послугу, типу няня, але для дорослих)

↩ Реакція на відповідь № № 390956 для Тетяна Штапова

Дякую за відповідь. Ви абсолютно праві, вона виснажена і морально і емоційно. Та й ще їй явно не вистачає моєї уваги.

↩ Реакція на відповідь № № 390957 для Алла Григорівна Веленко

Дякую за відповідь. Мені не відгукується думка, що не відповідати за свої вчинки через дію алкоголю може бути виправданням. А по пораду я звернувся, бо ця ситуація є для мене новою. Я ніколи про таке не чув, не читав і не думав. Мені, наприклад, ніколи не зраджували, але так як ця ситуація не є рідкістю в суспільстві і ним же не схвалюється, то певний алгоритм дій на цей випадок вже закладений. Тому я сподівався, що в психології мій випадок не поодинокий)).

↩ Реакція на відповідь № № 390958 для Володимир Анатолійович Тарасенко

Дякую за відповідь.
1. Ви праві, "офігів" - це від того, що я не розумів, що насправді відчуваю. З одного боку, я маю достатній життєвий досвід, щоб не комплексувати через власні антропометричні дані, а з іншого боку посіялось якесь зерня сумніву, що проблема саме в мені.
2. Знову ж таки, я так трактую свою модель поведінки через власний досвід. Мені завжди подобалось коли партнерка стогне, звивається, а потім з'являються такі скорочення, що навряд чи з чимось можна переплутати.
3. Дав їй право вирішувати через розуміння того, що вона за два роки надто виснажилась в догляді за дитиною. Не хотілось на неї тиснути допоки її психоемоційний стан не стабілізувався. Не дуже мені зрозуміло оце про вибір не на користь пари. Це про кардинальні кроки? Так, в моїй уяві похід до парного сексолога/психолога це вже відчай, останній крок, якщо не змогли підібрати слів один до одного. А я достатньо комунікабельний, щоб розписатись в тому, що я не вмію доносити свою думку).
4. Я звісно розумію, що в психології свої підходи і протоколи. Але я якраз і звернувся з цим одним питанням. Так як я стикнувся з ситуацією, яка для мене абсолютно нова і у мене не було нічого схожого в житті, мені потрібно було зрозуміти чи це поодинокий випадок чи можливо і не такий вже й рідкісний і йому є зрозуміле пояснення.
5. Лох - це про образу, на себе в тому числі. Коли місяці й роки проходять в шаленому ритмі багатозадачності від роботи, пошуку ресурсів, вирішення купи побутових питань до захисту і утримання своїх близьких, а тобі здається, що цього не бачать і не цінують, то вважаєш себе лохом на якому просто їздять.
6. Мені здалося, Ви надто категоричні у своїх висновках. Мені поки що важливо зрозуміти і з'ясувати всі можливі причини такого вчинку. А користуватимусь порадою, яка мені відгукнеться.
7. Ви праві, можливо й не варто. Думка була про платну послугу під час, якої така ситуація була б неможлива. Інакше б не заплатив)

↩ Реакція на відповідь № № 390959 для Оксана Юрьевна Селезнева

Дякую за відповідь.
Ні, кидати справи на пів шляху для неї абсолютно не типово. І з одного боку, я прекрасно розумію, що через алкоголь, втому, перенапруження, а з іншого все одно сіється сумнів, а раптом це через мене, їй не подобається, не відчуває.
Якщо є сумнів, чому не запитали дружину? Навіть якщо ви розгубилися, з вами таке вперше, людина, з якою треба було це обговорювати з ранку - це ваша дружина. Тільки вона точно знає , « що це було « й змогла б підтвердити або спростувати ваші сумніви. А це вже про довіру , взаєморозуміння, повагу та взагалі вміння комунікувати в парі. Мені здається, що з цим у вас якраз не дуже. Ви
боїтеся почути від дружини те, що вам не сподобається, підтвердіть ваші думки, тому звертайтесь до психологів? Але, як ми можемо знати подобається їй секс з вами чи ні? Що вона відчуває, як вона хоче? Ми можемо тільки припускати.
Причин перервати секс може бути чимало, в то му числі , помста, покарання, маніпуляція. Для того, щоб це зʼясувати , вам й пропонують звернутися до психолога. Бо, навряд дружина скаже, що таким чином помстилася вам за передостанній секс, коли вона не отримала бажаного, або карає вас за те, що поруч з вами вона не відсуває себе єдиною, коханою( це мої припущення ).

Edited by author 06.07.2026 17:43

Дякую за настільки розлогу відповідь!
цитата:

Тоді не зрозуміли, проте, певно, відчули. І тепер можете словами назвати, що відчули - здивування? образу? гнів? сором? відчуття , що кинули/покарали за ...? не виправдав очікувань? Що саме відчули?

цитата:
Мені завжди подобалось коли партнерка стогне, звивається, а потім з'являються такі скорочення, що навряд чи з чимось можна переплутати.

Дружині це колись подобалось? Вона Вам підігрувала? Можливо, згадала про свої вподобання?
Вам би про це відверто поговорити.

цитата:
Так, в моїй уяві похід до парного сексолога/психолога це вже відчай, останній крок, якщо не змогли підібрати слів один до одного.

У Вашій звичній уяві, можливо, прояв відчаю. Хоча насправді це спосіб за допомогою людини у нейтральній позиції допомогти парі почути одне одного. Зрозуміти те, що не вдається парі у притаманній і вибудованій роками манері.

цитата:
А я достатньо комунікабельний, щоб розписатись в тому, що я не вмію доносити свою думку).

Жарти-жартами, однак по факту, здається, що хисту до усвідомлення тієї події забракло. Схильний думати, що не лише тої ситуації, а й в цілому СУТІ перебігу подій, принаймні в останні два роки.

цитата:
Так як я стикнувся з ситуацією, яка для мене абсолютно нова і у мене не було нічого схожого в житті, мені потрібно було зрозуміти чи це поодинокий випадок чи можливо і не такий вже й рідкісний і йому є зрозуміле пояснення.

Пояснення не може бути у психолога, коли він чує думку і переказ однієї сторони(!) Задля стереоскопічного бачення потрібна інформація і від другої сторони, бо феномен завжди виникає у просторі контакту між Вами і Вашою дружиною. Вона виявилась автором сюжету, а Ви співучасником і глядачем водночас.

цитата:
Лох - це про образу, на себе в тому числі. Коли місяці й роки проходять в шаленому ритмі багатозадачності від роботи, пошуку ресурсів, вирішення купи побутових питань до захисту і утримання своїх близьких, а тобі здається, що цього не бачать і не цінують, то вважаєш себе лохом на якому просто їздять.

Спробуйте піти далі цього первинного сприйняття. Певен, знайдете багато чого цікавого, про що і не сподівались...

цитата:
Мені здалося, Ви надто категоричні у своїх висновках.

Не заперечую, однак не ловив себе на думці про такий намір.

цитата:
Мені поки що важливо зрозуміти і з'ясувати всі можливі причини такого вчинку. А користуватимусь порадою, яка мені відгукнеться.

Так зазвичай і трапляється... шукаєм відповіді не в собі. Вище я писав, що дружина була Автором. Вас в цьому сенсі небезпідставно можна вважати СпівАвтором, з усіма відповідними наслідками. Так не дивились на речі?
Ще раджу до питанння ЧОМУ? додати не менш важливе питання НАВІЩО?

цитата:
Думка була про платну послугу під час, якої така ситуація була б неможлива. Інакше б не заплатив

Ой, не кажіть, буває по-різному.

Edited by author 06.07.2026 18:53

↩ Реакція на відповідь № № 390967 для Володимир Анатолійович Тарасенко

Мабуть, все ж таки, перша думка страх, що я її не влаштовую. Погіршило ситуацію те, що обидва були не тверезі. За принципом, що у тверезого в думках, у п'яного на язиці (або в дії).
Деякі ваші колеги вважають, що я на наступний ранок звернувся до психолога, але насправді минуло три дні. Ми спробували поговорити, я не почув, що хотів. Вона образилась, що не почув. Повірте, ми про все говоримо і багато. Так, через те, що здебільшого слова йдуть через призму власних бажань інколи виникає відчуття, що тебе не чують (у неї мабуть, так само), але ми говоримо і шукаємо компроміс. Більше того, я їй скинув посилання на цю гілку. Після цього ми поговорили з більшим розумінням один до одного.
В цілому, Ви праві, є про що подумати. Дякую за консультацію.
Єдине, не зрозумів куди саме далі маю піти від первинного сприйняття? Шукати причину чому у мене саме такі думки виникають? Чи вчинити кардинальні дії, щоб таких думок не виникало?

P.s. дружина сказала, що ви, психологи, "святі люди". Якщо треба вона кине донат)