У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Їжачок голками досередини

У Психолога » Особистісне зростання та корисні поради » Їжачок голками досередини

Їжачок голками досередини Що ви робите у ситуації, коли вам щось не вдається, або ви робите помилку, або виникає конфлікт?

Як часто можна почути у  відповідь - картаю себе, злюся на себе, ображаюся, перестаю спілкуватися і замикаюся в собі, одним словом, роблю те, що можна назвати одним словом- КАРАЮ СЕБЕ...

У зовсім крайніх випадках - роблю самопошкоджуючі дії ( наприклад, висмикую волосся, або якимось іншим способом приношу собі біль).


На таку відповідь у мене виникає образ - їжачок голочками досередини.

Він зовні цілком безпечний, його можна гладити,  торкатися  як завгодно, він комфортний для інших, але ніхто не знає, як може бути боляче йому зсередини.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.


І щоб позбутися цього болю, необхідне завдання -"вивернути" голочки назовні...стати звичайним, "колючим" їжачком...

З таким їжачком поводяться обережно, його вже просто так не погладиш...а отже, з ним рахуються...намагаються знайти спосіб, як  торкнутися, не поранившись об голочки...


Звичайно, це і ризик для самого їжачка...адже, раптом, його усі залишать...не захочуть  спілкуватися з ним через те, що він колючий...

Але насправді, так ніколи не буває...ті, кого цікавить їжачок, обов"язково знайдуть спосіб як  з ним "подружитися".

Так і з людиною..Намагаєшся бути хорошим для всіх, а тебе ігнорують...

Стаєш некомфортним, вперто відстоюючи свої кордони, свої інтереси, свої потреби...і з тобою рахуються...

читайте також:

Бойтесь своих желаний Дело не в том, что жизнь жестока, и наши желания — это не более чем мечты о розовых слонах. Нет! Дело в том, чтобы мы действительно осознавали то, чего мы хотим. Цель должна быть ясна для нас самих же, с конкретными фактами, которые будут нас удовлет

Внутренний вулкан Упражнение о которой пойдет ниже, направлено на возможность установления контакта с собой. С целью получения внутренней поддержки. Настройки на резонанс со своим телом в момент отчаяния и бессилия.

запитати психолога онлайн


10 кроків до себе...

1. навчитися розпізнавати моменти, коли спрямовуєш агресію на себе.

2. зупиняти себе у таких деструктивних думках чи діях...

3. дозволити собі бути недосконалим...

4. дати собі право ( дозвіл) на помилку...

5.згадати, що кожен з нас створений за образом і подобою Божою..а отже, вже - досконалий..таким як є...

6. вчитися розпізнавати свої потреби....

7. дати собі право задовільняти їх...

8. отримувати радість від того, що твої потреби задоволено...

9. знаходити не менше трьох позитивних моментів у будь-якій ситуації...

10. мати сміливість сказати "ні!"... людям, ситуаціям, речам,подіям, діям....


Гарну вправу, як ставитися до своїх  помилок, як зупиняти спроби "вивернути голки досередини ", як навчитися не звинувачувати себе,  пропонує відомий російський психолог М.І.Козлов.   Називається вона "Помилочка". Повністю її можна знайти на сайті "Психологос". Це своєрідний психотерапевтичний ритуал, в якому простий текст поєднується з трьома простими жестами. На стадії освоєння ритуалу жести повинні бути реальними, зовнішніми, потім  уже використовуються уявні, внутрішні жести. 

 Для тренування виберіть час і місце, коли нікого поруч немає. Якщо ви щось забули, прогавили, переплутали, не помітили, помилилися, збилися, зірвалися, наговорили щось не те, не тому чи не тоді або навпаки, не сказали те, що хотіли, Вам треба буде потренувати 3 кроки.

Крок 1. "Халепа..."

1. Голівку нахиліть убік, лапки переконливо розкиньте в сторони і скажіть собі: «Помилочка!».   (З інтонацією: «Всяке буває!»). Зробіть це по-дитячому: смішно і несерйозно, на видиху і розслаблено. Я б додала навіть: і так ще плечима знизуйте :"Упс....помилочка".... Так ми зменшимо значущість нашої помилки. І вона вже не "жах, жах,жах...", а просто "жах"...

 Крок 2."Кеша хороший!"

2. Схрестіть руки на грудях, ніжно і дбайливо обійміть себе за плечі і скажіть собі: «Я хороший/а!».

Це - зміст висловлювання; конкретне формулювання може бути іншим, яким вам хочеться себе потішити. Головне, перевести себе з негативу в позитив. 

Адже, коли ми робимо помилку,   відчуваємо себе «поганими», починаємо себе картати і помиляємося ще більше.  Тому важливо себе заспокоїти, щоб повернутися в  нормальний розсудливий стан. Для цього потрібно себе обійняти, заспокоїти і сказати: «Я хороший/а!».

 Крок 3. "До роботи!"

3. Вам стало добре. Але на цьому вправу не закінчено, ви підійшли до найголовнішої її стадії. Третій жест: енергійний  рух долонею вперед і коротка фраза: «Працювати!»

Це - конструктив. Провели психотерапію, включили стан "Я хороший/а", пора включатися в роботу, виправляти наслідки помилки.  Коли займаєшся важливою чи корисною  справою, то все правильне в душі відбувається саме собою, а на минулі переживання не залишається часу. 

 Чи потрібно пам'ятати про те, що сталося? Тут єдиної відповіді немає, вказує автор. Якщо помилка дрібна і випадкова, її найкраще просто викинути з голови. Якщо помилка дуже серйозна і, тим більше, може повторитися - зробіть усе, щоб вона не повторилася. Запам'ятайте, запишіть, закарбуйте, зробіть висновки на майбутнє. Тепер у вас є досвід, які дії не ведуть до успіху і їх краще не повторювати. Вправа не гарантує, що ми перестанемо помилятися, чи прощатимемо собі усі помилки, вона просто повертає нас у ресурсний стан.

У Психолога » Особистісне зростання та корисні поради » Їжачок голками досередини
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія lichnostnyi-rost Почему нам бывает плохо?

Существует определенный вид мыслей, которые напрямую влияют на наше настроение, мы в состоянии заметить, и отследить их, но в большинстве случаев, просто не обращаем на эти мысли внимание.Я говорю про негативные автоматические мысли (НАМы).

психологія lichnostnyi-rost П'ять порад, що допоможуть позбутися залежності від смартфону

Відчуваєте, що проводите у смартфоні забагато часу? Ось кілька порад, що можуть допомогти при залежності від телефону. Розділіть усі застосунки на смартфоні на категорії — необхідні для життя (Дія, банківські застосунки), необхідні для спілкування

Усі публікації розділу Особистісне зростання та корисні поради ᐉ

 
Обговорення "Їжачок голками досередини"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr