У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як втекти від себе

Сьогодні понеділок, а це означає, що саме час втекти від себе. Ви ж цього хочете? Десь у кожного є маленький утікач. Бо втекти, це нормальна реакція на небезпеку. Втікати, битись або прикинутись мертвим, на крайній випадок.

Але що ж викликає необхідність захищатися? Джерелом може бути: не сприйняття себе, бачення своїх недоліків, мінусів; негативні звички, бажання змінити себе або почати життя з початку. Інколи ми втікаємо від умов в яких ми живемо. Одночасно з цим досить рідко, втечі від себе, - треба сприймати себе та світ таким який він є. Звідусіль нас переконують: втеча це не вихід. В самих радикальних варіантах, зазначають що неможливо втекти від себе.

Проте люди продовжують намагатися втекти. І на кожну невдалу спробу приходить сотні нових. Це може приймати досить м’які форми у вигляді ігор, подорожей\переїзду в нове місто, купівлі нового одягу або зміни стиля. Але в одно час може приймати досить радикальні форми за допомогою різноманітних наркотичних речовин що впливають на зміну свідомості, важких операцій по зміні власного тіла (виключення якщо ми розглядаємо Трансгендерів) або найрадикальніший випадок це самогубство.

Досить часто ми не можемо ігнорувати це бажання, оскільки відчуваємо дискомфорт від тієї реальності в якій перебуваємо. Нас справді може щось не влаштовувати і ми можемо хотіти звільнитися від цього дискомфорту. Тому не варто відмовлятися від спроб втекти.

Я знаю два шляхи втекти від себе:

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

- ви можете радикально почати змінювати себе, просто взяти і почати жити по новому (наприклад узяти і з'їхати від батьків або розірвати стосунки які не розвиваються);

- або повернутися до методики маленький кроків втечі.

Перший варіант актуальний в тому випадку, коли ви готові втекти і ваша втеча не є частиною циклічного руху. Про що я. Ну ось, ви робите ривок, вам здається усе гаразд і ви знову повертаєтесь до звичного способу життя. Так наприклад ви можете почати тренуватися, але підкачавшись до літа, повертаються до лежання на дивані. І так знову і знову, до безкінечності. Другий варіант орієнтований на поступові зміни, що будуть закріплюватися в вашому житті.

Що ми можемо зробити для втечі від себе? Візьмемо таку техніку як колесо бажань / карта бажань / колесо балансу (потрібну назва оберіть). Для початку випишіть ті сфери в яких ви хочете втекти від себе, це може бути: зовнішність, звички, місце життя, заробітна плата і таке інше. Після чого намалюйте коло та намалюйте сектори по кількості сфер. Я би порадив обирати не більше 7 пунктів, щоб вийшло 7 секторів з якими буде легше взаємодіяти*. Виписали? Супер, тепер поставте крапку в центрі і виділіть її, це умовно ви. Назвемо її точка Самості, щоб було зручніше.

Тепер візьміть і поставте в кожному секторі крапку. Ця крапка повинна бути там, де ви знаходитесь зараз. Назвемо цю крапку Альфа і саме від неї будемо починати нашу втечу. Далі, на окремому листі паперу з боку опишіть це місце. Наприклад бажання втекти від негативної звички - куріння. В секторі негативна звичка ставимо крапку дуже близько до центру і пишемо поряд:

“Я кожен день викурюю по дві пачки цигарок, витрачаючи на них 25% мого бюджету”.

читайте також:

Причины ненависти к себе Невротики гордятся «отсутствием эгоизма», «жертвенностью», «верностью долгу», которые могут скрывать огромное количество грехов против самого себя.

Чрезмерная целеустремленность чревата болезнями Рассмотрим оба полюса: сильную Целеустремленность и Вялость. Вялость, апатичность атаковалась обществом, обзывалась ленью и выкорчевывалась из внутренних глубин волевыми методами, похожими на насилие. А сильная целеустремленность поощрялась, ставила

запитати психолога онлайн

Зробили? Продовжимо. Тепер в тому ж секторі беремо й помічаємо другу точку. Ця точка буде символізувати наскільки далеко ми хочемо від себе втекти. Тобто чим далі від центральної точки і точки Альфа, тим далі ви повинні опинися. Назвемо - Омега, тут ви повинні опинитися (так я дуже оригінальний). Робіть навпроти першого запису коротке формулювання вашої втечі:

“Кинути палити, щоб 25% мого бюджету відкладати на відпустку”.

Коли цей тезис виписаний настав час планувати як ви дістанетесь від Альфи до Омеги. Складіть маршрут. А саме покроково розпишіть як будете тікати. Не бійтесь запитувати дорогу у спеціалістів. Головне щоб в кінці ви розуміли як вам слід діяти. Також добре буде якщо кожен пункт з цього маршруту буде позначений певною ділянкою для самозвіту. Нехай це будуть такі собі дедлайни. Маленькі. Так наприклад:

“До 27 жовтня я буду викурювати по 2 сигарети за раз, 28 жовтня я кидаю палити взагалі”

Коли ви виконали усе це для одного сектора, перейдіть на наступний, так доки кожен сектор не буде заповнений. Таким чином у вас будуть чіткі та зрозумілі умови для втечи. Що варто пам’ятати:

- план який не можливо змінити, - поганий план (Публілій Сір);

- зміни відбуваються поступово, і не слід очікувати швидких результатів;

- не обов’язково хапатись за виконання усіх секторів, нехай втеча буде поступово / щоб особистість не почала бити тривогу;

- ця техніка дозволяє лише отримати чітку і зрозумілу систему, яка продовжить практикуватися тривалий час, досягаючи результату.

Так втікати від себе не самий простий вид діяльності, проте при правильному виконанні усіх застережень та турботливому ставленні, може дозволити досить далеко втікати від самого себе.

Для покращення закріплення ефекту почність вести щоденник, де ви в змозі записати усі ваші думки та досягнення. Не забувайте переглядати ваше коло, визначаючи по крокам і щоденнику як далеко ви встигли втекти від самого себе.

Гарної втечі!

*чому саме 7? Магічне число для нашої свідомості та культурі, тому можете сміливо обирати будь яке число від 1 до безкінечності / якщо вийде. Особисто я обрав 7 для прикладу, щоб мати конкретне число сфер.

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія lichnostnyi-rost Почему нам бывает плохо?

Существует определенный вид мыслей, которые напрямую влияют на наше настроение, мы в состоянии заметить, и отследить их, но в большинстве случаев, просто не обращаем на эти мысли внимание.Я говорю про негативные автоматические мысли (НАМы).

психологія lichnostnyi-rost На захист фрази «Я тебе почув»

Чому фраза, яку рекомендують спеціалісти з ефективної комунікації для спілкування без агресії та непорозумінь, сприймаються як прояв неповаги або «відмахування»? Почути співрозмовника і зупинитися на цьому виходить тільки тоді, коли існує внутрішня

Усі публікації розділу Особистісне зростання та корисні поради ᐉ

 
Обговорення "Як втекти від себе"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr