«Всі хвороби від мозку» - Міфи психосоматики

Всі хвороби від голови

Другий найпоширеніший та найрозповсюджений міф звучить саме так «Всі хвороби від мозку».

Це твердження має під собою думку, що природа будь якого захворювання первинно психологічна, спрощено: подумав неправильно – захворів, став мислити вірно – одужав. Цю ідею люди передають з вуст в уста, доповнюючи схемами та таблицями які саме думки є невірними при яких захворюваннях, та що треба думати чи повторювати для одужання (про таблиці і афірмації в нас буде окрема стаття).

Коли йдеться про звичайні простудні захворювання, тощо, така постанова питання особливо не шкодить людині. Але нажаль, в своїй практиці, мені часто доводиться працювати саме з людьми, хворими на онкологію, які нехтують медичним лікуванням, повністю віддаючись «афірмаціям», «настроям», та подоланням своїх власних образ, тощо, втрачаючи дорогоцінний час. Також це особливо часто стосується і хворих на діабет, серцево-судинні захворювання, шкірні та захворювання шлунко-кишкового тракту.

Тож, від чого все ж таки наші хвороби насправді?

А насправді від усіх разом взятих факторів. Особисто я пропоную схему холістичного (цілісного) бачення людини, це є:

  1. Фактор тіла.
  2. Фактор духу.
  3. Фактор розуму.

читайте также:

Психосоматические семьи. Когда болезнь приносит выгоду. У многих болезней есть скрытые причины, недоступные для понимания с первого взгляда. Правда в том, что зачастую люди категорически не хотят узнавать причину своего заболевания, так как получают от болезни выгоду...

Болезнь с характером: Часть 2. (язва желудка и 12перстной кишки, нейродермит и псориаз) Психосоматика болезней ЖКТ, язв желудка и кишечника, кожных заболеваний. Психологические портреты людей, страдающих от этих заболеваний

В інших джерелах це звичайне поділення на соматичне (тілесне) та психологічне (бо не так просто поділити стан особистості на духовний та психічний).

І означає, що для розвинення будь-якої хвороби мають бути:

1. Причини, які впливають безпосередньо через фізичне тіло, н-д:- вірусні та бактеріологічні збудники. Можна мати які завгодно настанови, стреси та гнітючі думи, але ніколи неможливо захворіти грипом без вірусу грипу);- екологічні , включаючи радіацію, хімічний та фізичний вплив оточуючих явищ. Так само, без сумніву, неможливо отримати хімічний опік без хімічного реагенту.- природні, як то порушення сну та відпочинку, ірраціональне харчування, відсутність гармонійного полового життя, тощо. 

2. Причини, які впливають на наш духовний стан.

Звичайно важко описати словами, що є таке «духовний стан», але це саме те, що не просто висловити, до чого важко доторкнутись, що важко описати, перевірити, зафіксувати, тощо.

До духовного стану можна віднести почуття, які надають нам наснаги, окриляють нас, або навпаки пригнічують та зневірюють. Почуття, які допомагають нам бачити прекрасне навколо, або приховують фарби життя з поля зору. Почуття, які стимулюють нас творити, досягати, звершувати, дарувати або почуття, які закривають віру в себе, свої сили, перспективи, плани на майбутнє тощо.

Від всього цього дуже часто буде різнитися і початок захворювання, і як воно протікатиме і як воно завершиться. І це вам підтвердить будь який лікар, що від душевного стану пацієнта дуже часто залежить хід та результат захворювання.

3. Та нарешті, причини, які приховані в нашому розумі.

Настанови, стереотипи, психологічні блоки, комплекси, ірраціональні забов’язання, повинності, тощо.

Це саме те, що підводить нас до того самого захворювання знову і знову. Тому що навіть при спадкових захворюваннях виявляються саме спадкові для тих чи інакших сімей настанови, правила, принципи, тощо. Так саме, як і виявлені закономірності щодо того, як люди з певними рисами характеру більш схильні до тих чи інших захворювань.Тож здоров’я наше чи хвороби залежить не від мозку, а від загального стану людини, як цілісної системи, від соматичного, духовного та психологічного чинника.

Тому і лікування, яке хоче бути ефективним, має спиратися на медикаментозне та загально фізіологічне оздоровлення, на перебудову світосприйняття в деяких окремих елементах, та відновлення душевної гармонії.

Надаючи перевагу медичному лікуванню, ми ризикуємо потрапити в замкнуте коло прийому ліків, рецидивів та накопичення симптомів. Надаючи перевагу психологічному чи духовному «оздоровленню», ми ризикуємо запустити захворювання до хірургічного втручання, або навіть до невиліковних стадій. Тож будьмо пильними, та піклуючись про своє здоров’я, пам’ятаймо, що максимального результату можна досягти лише піклуючись ОДНОЧАСНО про оздоровлення фізичного тіла, комфортний стан своєї душі, та чистоту своїх думок.

Будьте здорові)

Автор: Лобазова Анастасія, психолог-психотерапевт, спеціаліст з психосоматики

У Психолога » Психосоматика » «Всі хвороби від мозку» - Міфи психосоматики
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии psihosomatika Психосоматолог: «развод на деньги» или специализация?

Концепция психосоматики, как неразрывности тела и души (психики) существует с древних времен, однако как официальная научная концепция была подтверждена и оформлена около века назад.

статья по психологии psihosomatika Как понять язык тела?

По мотивам моей лекции с элементами тренинга в dialog_hub KyivВспомните как в детстве после каникул вы не хотели идти в школу и вдруг заболевали. Как перед сложной контрольной повышалась температура. Как трясло перед важным собеседованием или дело

Все публикации раздела Психосоматика >>

 
Комментарии к "«Всі хвороби від мозку» - Міфи психосоматики"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr