У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?

 
Ігор Огданський

Активність на форумі

Ігор Огданський (ogydan)

Ниже отображены сообщения пользователя на нашем форуме. Больше информации и контакты вы найдёте на личной страничке.


Вітаю!

Мій досвід показує, що варто орієнтуватися на те:
- чим близький саме Вам конкретний напрямок;
- чи розділяєте ви цінності та підхід до роботи того, хто вчить (і, нажаль, харизма викладача тут ненайкращий орієнтир; лідери багатьох релігійних сект та геніальні шахраї - як правило, дуже харизматичні люди);
- що вам доступно і відповідає можливостям;
- де є практика та цікава вам тема (сім'я, кризи, залежності, травма, клініка, сексологія, конфлікти тощо);
- як вам це "смакує" - сходіть на разовий семінар чи лекцію викладача, пошукайте статті, відео в мережі, поспілкуйтеся особисто з декількома по телефону. Ви побачите різницю вже в тому, як Вам відповідають на запитання щодо програми, тривалості, вартості, можливостей навчання, особистого клієнтського досвіду тощо.
Оберіть декілька організацій та оцініть їх по 5-бальній шкалі за кожним важливим для Вас пунктом. Добре, щоб це була принаймні, громадська організація.

Мені особисто останнім часом виглядає цікавим системний підхід. Особливо, у поєднанні з базою гештальт-терапії, яку я вивчав, а тепер і навчаю інших. Тому "на колір і смак - товариш не всяк". Щодо КПТ, то наскільки мені відомо, хороша база є в рамках УСП. Також особисто мені було цікаво відвідати семінари Андрія Борисовича Карачевського.

А щодо початку практики, то повторю те, що написав колезі майже щойно:
"Почніть краще з інституційної практики. Школа, дитячий садок, клініка, громадська організація, волонтерська робота... Може це виглядає банально, проте я не бачив ще жодного професійного колегу без такого досвіду. Особливо серед тих, до кого можу спрямувати людину впевнено. Це те з чого починається, на мою думку, робота. Не в продажі, а дійсно в практиці. А то можна подумати, що професіоналізм не з нальоту годин починається, а з яскравої реклами. Ви ж не "Баунті" продаєте... Ну а ще знайдіть і підтримуйте контакт з колегами, близькими Вам за цінностями та професійним рівнем. Останнє краще - більше, тоді є ще одне джерело професійного вдосконалення."

Ідея про початок приватної практики одразу з вузу мені видається наївною. Це те, що формується як наслідок професіоналізму, а не є його передумовою.

І Вам - успіхів!
До теми: Частные программы подготовки психологов и психотерапевтов...

Вітаю! Почніть краще з інституційної практики. Школа, дитячий садок, клініка, громадська організація, волонтерська робота... Може це виглядає банально, проте я не бачив ще жодного професійного колегу без такого досвіду. Особливо серед тих, до кого можу спрямувати людину впевнено. Це те з чого починається, на мою думку, робота. Не в продажі, а дійсно в практиці. А то можна подумати, що професіоналізм не з нальоту годин починається, а з яскравої реклами. Ви ж не "Баунті" продаєте... Ну а ще знайдіть і підтримуйте контакт з колегами, близькими Вам за цінностями та професійним рівнем. Останнє краще - більше, тоді є ще одне джерело професійного вдосконалення. Успіхів!
До теми: Клиент...

Хмм... Думаю, Карпман, з Вами не погодиться, що всі жертви. Та й як би Ви таке своє твердження довели? confused.gif
Щодо пропрацювання жертовності, то мені якраз цього і бракувало. Як Ви здогадалися? lolol.gif
А якщо серйозно, то цікаво, Оксано, чи Ваша відповідь свідчить, що Ви вважаєте маму (або тата), яка (який) хоче врятувати свою дитину від небезпеки, психологічно нездоровою особистістю?
До теми: Проблеми залежної поведінки та співзалежності. Трикутник Карпмана....

Так, це правда, є таке в "анамнезі", як наша розмова про імпульсивність smile.gif
Для мене Ваша думка про апріорне значення позиції, порівняно з методиками чи діями - до скарбнички. Цілком погоджуюсь і підтримую. А те, що я, коли прочитав, то про це замислився, - для мене особлива ознака цінності. Дякую за це, Іванно!
До теми: Проблеми залежної поведінки та співзалежності. Трикутник Карпмана....

Бесплатная рассылка интересностей!


То, что Вы описываете в названии темы, больше похоже на мысли, а не чувства. А сравнивать себе с другими - это вряд ли только привычка. Ещё это и навык, важная часть построения социальной комуникации, а также (часто) следствие засвоенного постороннего отношения.
До теми: В последнее время чувствую себя дико тупой...

Здравствуйте! Есть прекрасные, на мой взгляд, описания техник работы со стыдом в книге "Стыд, вина и алкоголизм" автор: Роналд Поттер Эфрон.
Среди прочего, там есть акцент на выявление источника стыдящих посланий в жизни человека. Если еще актуально и интересно, то спрашивайте подробнее. Удачи!
До теми: Стыд...

Интересный (и интересно) философский вопрос Вы, коллега, сформулировали.
Не думаю, что говорить о восприятии "строится" корректно. Восприятие, по моему мнению, скорее дискретный процес и случайный, а не систематический, беспрерывный и нацеленный на результат (как строительство). Но если уж использовать строительную метафору, то мне, например, интереснее из чего строится это самое восприятие себя...
Ну а про основу восприятия так это совсем просто. Однозначно, что основа - это тело, в котором мы живем.
До теми: От чего строится восприятие себя ?...

Як на мене, то кожне "загальне" питання має дуже особисте підгрунтя і важливі обставини, через які дати адекватну конкретну відповідь на таке питання менш імовірно, ніж виграти в лотерею.
До теми: Меня бесит наше общество...

laugh.gif
Це, звичайно ж, дуже оригінально, коли анонімний користувач сайту пише "Колеги,... " і далі по тексту. Цікаво, це звернення від кого і до кого може бути...
До теми: Псевдопсихологи...

Відчуття страху, як і емоція "страх" не є патологічними. Тобто не вимагають лікування. Це норма.
До теми: как вылечиться от чувства страха...

Добрий день. Досить складно подібну роботу зробити в форматі форуму. Розробка анкети передбачає визначення мети і завдань дослідження, детальної розробки власне опитувальника тощо...
До теми: Анкета...

Рекомендую "Страх, паника, фобия", Джорджио Нардоне. Хороша теоретична база, оригінальний підхід, дещо складно написана, але цікава книга. Однозначно "must read" у цій темі, як на мене. smile.gif
До теми: Литература про панические атаки...

Спасибі за чудову ілюстрацію до того, як люди часто роблять висновки тільки з того, що бачать! thumbup.gif
До теми: О скоропостижности выводов, недостаточном анализе ситуации, о мнимой несостоятельности, и надуманном величии....

Здравствуйте!

Постараюсь кратко ответить на ваш вопрос, хотя, не уверен что получится...
Отношения и то, как мы относимся к их построению во многом зависит от того, какие отношения мы наблюдали в своем детстве. А еще важнее, что влияет не столько наблюдение, сколько присутствие. Особенно сильно влияют наиболее ранние и наиболее близкие отношения. В первую очередь - это отношения "Мать - Ребенок". То есть, важно также не упускать из виду парных отношений и предистории родительских семей мамы и папы.

Скажу вам парадоксальную вещь, но вполне проверенную в практике. То как вы строите отношения с мужчинами меньше связанно с вашим отцом, чем с матерью.

Не знаю есть ли вообще правильный взгляд у женщин на мужчин, равно как и мужчин на женщин. Одозначно то, что на построение отношений в своей паре "Мужчина - Женщина", влияет не меньше, а часто даже больше родитель своего пола, а не противоложного.

Интерестно, от кого вы впервые узнали, что ваш отец пьет?

На мой взгляд, начать хорошо бы с того, что посмотреть на свою родительскую семью под разными углами и с других точек зрения, кроме привычной.
До теми: Отец алкоголик...

Оскільки психотерапія - це особливий вид стосунків (для психолога чи психотерапевта - професійні стосунки, а для клієнта - підтримка, допомога тощо), то варто акцентувати увагу на виборі фахівця, а не напрямку. Приходить на гадку висловлювання, що всі терапевти, які працюють добре - працюють схожим чином smile.gif Незалежно від напрямку. А щоб визначити, чи підходить конкретний терапевт, варто з ним чи з нею поспілкуватися. Я б рекомендував скласти перелік питань для такого інтерв'ю фахівця і, вибравши декілька кандидатур, опитати їх. Лише після цього можна пробувати звертатися по консультацію очно чи, наприклад у Скайпі. Ось так.
До теми: Какой вид психотерапии выбрать конкретно для своих проблем...