У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


У тебе нічого не вийде

У тебе нічого не вийде Сьогодні я хочу поділитись з вами не науковими аспектами психології, а особистим досвідом в суміші із оціночними судженнями. Давайте розглянемо вислови нашого оточення, які похитують впевненість в собі і закладають сумніви у власних можливостях.

"У тебе нічого не вийде" - це жорстка форма такого прояву, яка зустрічається не так часто. Щоб сказати комусь такий вислів потрібно або бути доволі вороже налаштованим по відношенню до співрозмовника, або бути категорично впевненим в безальтернативності своїх поглядів та світогляду.

В останньому випадку це може бути специфічним (викривленим) проявом батьківської чи дружньої турботи, яка насправді містить в собі приховані емоції. Якщо говорити звичайною мовою, то оточення такими повідомленнями проектує на вас власні страхи.

Прихований у меседжі "У тебе нічого не вийде" страх може мати певне підгрунтя турботи. Це варіант, коли людина, яка посилає вам цей меседж в своєму житті спробувала зробити щось і в неї не вийшло. Вона бачить вашу спробу повторити цю діяльність і застерігає вас від, на її думку, помилок.

(Тут вступає в дію наукова теорія про дві стратегії поведінки людей: стратегія досягнення успіху, стратегія уникнення невдач. Бажаємо ми цього чи ні, але протягом життя ми в більшості випадків керуємось тільки однією. Звісно, що як для хороших емоційних станів, так і для певних досягнень потрібно час від часу змінювати стратегії поведінки. Проте для початку потрібно, як мінімум, знати про їх існування.)

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Іноді може зустрічатися протилежний варіант прояву страху. Людина, яка вам говорить "У тебе нічого не вийде" може керуватися страхом "А раптом у тебе вийде". Вона транслює вам своє повідомлення, бо ніколи раніше не пробувала себе у вашій діяльності. Або вона пробувала і у неї не вдалось, проте є варіант, що саме у вас вийде.

В свій час страх цієї людини міг перемогти її прагнення і ваш успіх означатиме, що вона гірша за вас, принаймні в її уявленнях.
Таким чином психіка вберігає індивіда від відчуття другосортності або меншовартості, яке залишається неусвідомленим і слідує за нею протягом життя. Пам'ятайте, що людина впевнена в собі зазвичай не транслює іншим невпевненість.

Значно частіше зустрічаються легкі форми прояву взаємодії із меседжами сумніву. В таких випадках співрозмовник залишає вам варіанти вибору: погодитись із його варіантом розвитку подій "У тебе нічого не вийде", або суперечити йому, висунувши свій варіант розвитку подій.

⁉️Особисто я найчастіше в своєму житті зустрічався із такими повідомленнями у формі запитань. Вони звучали наступним чином: "Ти ж розумієш, що у нас така країна?", "Ти ж розумієш, що одного бажання не достатньо?", "Ти ж розумієш, що це нікому не потрібно?". Ти ж розумієш, що..., а далі перелік може бути безкінечним і дуже важливо якою саме буде ваша відповідь на це запитання.

Пам'ятаю, на першому екзамені в університеті суворий викладач після всіх моїх правильних відповідей сказав: "Ти ж розумієш, що студент на першій сесії не може отримати оцінку "відмінно" за перший екзамен?" Я зачекав декілька секунд, завагавшись, і твердо відповів: "Не розумію!" Пам'ятаю щире здивування викладача і повагу, яку він почав проявляти до моєї персони.

Мені говорили:
"Ти ж розумієш, що отримати червоний диплом нереально? Для цього потрібні зв'язки.";
"Ти ж розумієш, що виступати перед аудиторією страшно?";
"Ти ж розумієш, що у тебе з цією дівчиною нічого не вийде?";
"Ти ж розумієш, що на водійські права без грошей здати неможливо?" і багато багато схожих повідомлень.

читайте також:

Любовь к себе. Действие третье: прощать В основе нелюбви к себе очень часто кроется идеализированное представление о том, как все должно быть: какими должны быть отношения, каким должно быть поведение...

Как научиться говорить нет Какие могут быть причины вашей «мягкости» во взаимоотношениях с другими людьми? Почему вы не отстаиваете свою позицию, и как все-таки научиться говорить «Нет»? Самая главная причина – вы чувствуете страх, стыд или вину.

запитати психолога онлайн

Говорячи "Ти ж розумієш" людина значною мірою апелює більше до емоцій, аніж до розуму. Тому для речення "Ти ж розумієш" зовсім не обов'язкова наявність об'єктивних причин, але наявність прихованих чи явних страхів майже завжди обов'язкова. Допускаю, що так само викладач боявся, що його авторитет суворого доцента може зникнути, якщо він поставить першокурснику відмінний бал. Але це тільки припущення)

Звісно я всім довів, що вони помилялися. Вірніше сказати не доводив, а чинив так, як вважав за потрібне.
Можна зробити страхи найважливішими чинниками для вашої поведінки, а можна продовжувати робити те, що потрібно вам, незважаючи ні на що. Тепер я завжди помічаю результати моїх дій. Хочу, щоб так було і у вас.

Часто "У тебе нічого не вийде", або "Ти ж розумієш, що..." говорили мені близькі люди, або ті, кого я глибоко поважаю. Моя любов та розуміння до інших людей зовсім не означає, що я повинен приміряти на себе їхні страхи. Це стосується всіх і вам потрібно про це знати.

Наступного разу, коли вам хтось скаже: "У тебе нічого не вийде, - або просто запитає,- "Ти ж розумієш, що...(безліч причин)? , - пам'ятайте, що ви повинні самі вирішувати потрібно щось робити чи ні. І якщо об'єктивних причин на відсутність бажаної діяльності чи ресурсу немає, то це найкраща ознака для того, щоб починати діяти.

Якщо інформація була вам корисною-поширюйте її в соцмережах. Маєте змогу доповнити мене в коментарях. Завжди радий, коли збагачуюсь вашим життєвим чи професійним досвідом.

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія lichnostnyi-rost 3 способа защиты от бытовой психодиагностики

Часто статьи из журналов, обрывочные воспоминания институтских лекций, дает воспаленному мозгу возможность ставить диагнозы...

психологія lichnostnyi-rost Как вернуть лёгкость

Сегодня многие занимаются саморазвитием и чрезмерно требовательны к себе. Тем самым человек пополняет список собственных достижений, но при этом становится более напряжённым. Жизнь - это путь, он бывает разным. Но всегда интересным. И для того, чтоб

Усі публікації розділу Особистісне зростання та корисні поради ᐉ

 
Обговорення "У тебе нічого не вийде"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr