У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Тіло болю! Дорослі не спілкуються між собою.

Як часто ви ставали свідками сварок двох дорослих людей? Чи виникало при цьому враження, що кожен із них неначе переставав бути самим собою? Емоції захоплюють людину і ось уже вона говорить, як не властиво говорити їй, кричить і розмахує руками, як зазвичай не робить.

Чи потрапляли ви в суперечки, помічаючи за собою, що ви дуже дивно реагуєте на ту чи іншу репліку, той чи інший жест чи мовчання з боку вашого опонента? Людина навпроти, начебто, не сказала нічого такого, але ваші емоції, які виникають на її слова піднімають  бурю всередині і зароджується конфлікт.

-Чому так відбувається і як пояснити подібне явище?
-Якщо в деяких конфліктах ви неначе втрачаєте над собою контроль, при цьому реагуючи надмірно емоційно, то відповідь очевидна - тіло болю.

Що це таке і з чим його їдять?
Тіло болю-це захисна оболонка психіки, наш емоційно нестабільний двійник, який вступає в суперечку з оточуючими людьми. В конфліктах він заміняє нас самих. Це трапляється в ситуаціях, коли ми зустрічаємося із тригерами, пов'язаними з глибокими психологічними травмами.

Наприклад в дитинстві у Джона була холодна та ігноруюча матір, яка не хотіла часто контактувати з ним, не задовільняла його потреби та й, вцілому, рідко звертала на нього увагу. І ось уже дорослий Джон звертається із якимось проханням до своєї дружини, а та, в свою чергу, не почувши його запиту, чи поставивши в пріоритет свою потребу, проігнорувала його звертання.

Ззовні ситуація виглядає цілком рутинно- чоловік звернувся до дружини, а вона просто промовчала у відповідь. І тут трапляється дивна для стороннього спостерігача річ-Джон, замість того, щоб підійти до дружини і повторити своє звертання червоніє від злості і починає кричати на свою дружину.

Марія, маючи з дитинства досвід спілкування із агресивним та авторитарним батьком, або агресує у відповідь криком, або зціплює зуби і робить глибокі вдохи. Губи її при цьому синіють. Крик чоловіка став тригером, який замінив в цьому конфлікті дорослу Марію її тілом болю. Зціплені зуби, в суміші із посинілими губами та глибокими вдохами, ще більше нагадують Джону його холодну матір, чим посилюють емоційну реакцію його тіла болю.

Виникає ситуація, коли двоє дорослих людей перестають спілкуватися між собою, робляться не схожими на себе, замінивши у цьому конфлікті власні персони своїми тілами болю.

Для того, щоб вийти із даного конфлікту в конструктивне русло-зазвичай потрібно хоча б одній зі сторін конфлікту повернутися до діалогу як доросла особа. Коли ви починаєте спілкуватись з позиції дорослої людини, то тіло болю опонента, викликане вашим тілом болю відступає також. Двоє дорослих людей можуть комунікувати між собою, знайшовши компроміси та вийшовши із суперечки без програшу.

Проте є інший варіант подій-це продовження спілкування двох тіл болю між собою, яке може мати непередбачувані наслідки як психологічно так і фізично у вигляді насилля.

Наші тіла болю часто контактують замість нас на ринку, в маршрутках, в магазинах чи на роботі. Відстежування своїх реакцій-це перший крок для психічної гармонії і позитивних змін в житті.

Для того, щоб спілкуватись із оточуючим світом від свого імені, а не від імені тіла болю, потрібно чітко відстежувати в своїй поведінці-які саме слова, жести чи вчинки інших людей викликають у нас надмірно емоційну реакцію. Потрібно розібратися з чим це пов'язано і в майбутньому в певних ситуаціях ви зможете відслідковувати, де з іншими людьми розмовляєте особисто ви, а де починають розмовляти ваші емоції.

Розібравшись з психологом чи психотерапевтом в причині ваших емоційних реакцій на ті чи інші ситуації, ви помітите, як із конфліктної особи ви поступово перетворюєтесь в того, кому посміхаються інші люди.

Згодом ви помічатимете тіло болю інших людей, а це значною мірою зменшить ваші агресивні відповіді на емоційні викиди інших людей. Проте для початку завжди потрібно розібратися із власними реакціями. Інакше воно не працює.

Будьте щасливими і не дозволяйте вашому тілу болю вступати в комунікації замість вас. Якщо інформація була вам корисною-коментуйте та поширюйте її соцмережах. А якщо бажаєте дізнатися про свої емоційні стани більше-будьте готові до індивідуальної роботи.

У Психолога » Почуття й емоції » Тіло болю! Дорослі не спілкуються між собою.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

У Психолога » Почуття й емоції » Тіло болю! Дорослі не спілкуються між собою.
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія chuvstva-emotsii Что такое эмоциональный интеллект и как его развивать.

Способы развития эмоционального интеллекта. Развивать эмоциональный интеллект у ребенка можно несколькими способами.

психологія chuvstva-emotsii Учимся управлять гневом

Агрессия – это хорошо или плохо? Как правильно злиться. Тест на уровень агрессивности. Практические шаги, которые помогут безопасно обойтись со своей агрессией.

Усі публікації розділу Почуття й емоції ᐉ

 
Обговорення "Тіло болю! Дорослі не спілкуються між собою."

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr