У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Постравматичний ріст. Або як використати кризу собі на благо

У Психолога » Особистісне зростання та корисні поради » Посттравматичний ріст. Або як використати кризу собі на благо

Зміни та інновації починаються, коли гіперреакція на невдачу вивільняє надлишкову енергію. Так Нассім Талєб в книзі "Антикрихкість" пише про феномен посттравматичного росту, як протилежність постравматичного стресу.

Це ж геніально. Це те як працює психотерапія.

Сльози, горе, страждання, сум, відчай, розгубленість, і всі інші переживання, які могли б трапитися з вами в ситуації стресу, кризи, які ви могли би відчути і пережити, наголошую, могли би пережити, та не завжди трапляються, це все могло би дати надлишкову енергію, яка в такій ситуації життєво необхідна!

Чому ж це може не статися?

Бо наприклад, приходять ваші подруги, друзі, мами, тьоті, і кажуть: не переживай, все буде добре, все налагодиться, він повернеться, бізнес налагодиться, шахраїв Бог накаже, все що робиться, робиться на краще. Це та інші "заспокійливі" сують вам в момент, коли це не можна робити.

Не ведіться на це, не треба! Краще, йдіть йдіть в кімнату і плачте, ридайте, чи не знаю, кричіть чи підіть до психотерапевта і там віддубасіть подушку, робіть будь що, але дайте вашій енергії зупинитися. Як казав мій Вчитель з психотерапії, Жора Кушнір, люди не вмирають від переживання своїх емоцій, але вмирають від того, що намагаються це переживання спинити.

Бо ваш друг, подруга, мама після розмови з вами підуть з відчуттям потішеного самолюбства, що вони підтримали сьогодні вас, у своє життя, робити свої справи і жити своє життя. А ви залишетися самі, зі збанкрутілим бізнесом, без хлопця (чи дівчини), без вкладеного шахраями айфона - ви всеодно врешті решт лишитеся самі один на один зі своєю проблемою. І без тієї енергії, без величезної енергії, а погодьтеся, за цими словами, емоціями: жах, горе, відчай, розчарування, безнадія, якщо уважно прислухатися, лежать тонни вітальної енергії.

Енергії, яка могла б змінити ваше життя, енергії, яка б дала сил підняти вашу ракету в космос, чи куди б ви хотіли б там.

Чому пишу це зараз, бо після всього що відбувається зараз, і на жаль, того, що ще мабуть буде, багато хто прийде до мене в кабінет з постравматичним стресом. А мені дуже хотілося б, щоб більшість використали цю ситуацію як посттравматичний ріст.

Удачі всім нам!

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

У Психолога » Особистісне зростання та корисні поради » Посттравматичний ріст. Або як використати кризу собі на благо
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія lichnostnyi-rost Мне не доверяют!

Доверие – то, с чего начинается жизнь каждого человека. Младенец доверяет своей матери...

психологія lichnostnyi-rost Що таке посттравматичне зростання?

Що таке посттравматичне зростання? Про ПТЗ нам розповів доктор Тал Бен-Шахар, співзасновник Академії досліджень щастя, автор двох найпопулярніших курсів в історії Гарвардського університету.Багато хто чув про ПТСР — посттравматичний стресовий

Усі публікації розділу Особистісне зростання та корисні поради ᐉ

 
Обговорення "Посттравматичний ріст. Або як використати кризу собі на благо"

Коментарів 1

Дякую Віталік, крутий матеріал.
Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr