У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Непсихологічні питання до психолога

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Непсихологічні питання до психолога

Психологів часто запитують про те, з якими питаннями до них звертаються. Відповісти можна перефразованою приказкою: «Скільки є клієнтів, стільки ж є запитань»

Та серед тих запитань, є такі, які можуть викликати розгубленість навіть у досвідченого психолога.

Наприклад, коли клієнти звертаються з переживаннями та запитом на пораду. Й розповідають про свою життєву ситуацію, яка розвертається на соціальному або матеріальному підґрунті. Це може бути поділ квартири чи майна, зміна сімейного статусу, прояви насильства через матеріальні питання. Клієнти вважають неправильним те, що відбувається. Звучать слова: «Це несправедливо!»

Серед людей більш старшого віку (особливо коли вони звертаються до безкоштовного психолога) таке прагнення справедливості часто підкріплюється уявленням про психолога швидше як про соціального працівника. Бажанням отримати від’ємну оцінку дій іншої сторони. Підтримку на свою адресу. Засудження і дій, і самої іншої сторони.

На жаль, люди бувають дуже креативними у спробах завдання болю своїм близьким. Неможливо не співчувати тим, хто потерпає від цих спроб. Здібність співчувати є добре розвиненою у психологів. Саме тому перед спеціалістом може постати сильна спокуса почати давати конкретні поради. Юридичного чи фінансового характеру, зі свого особистого досвіду.

Знайдіть свого психолога онлайн.

Професіонал має такі моменти вчасно відмічати та розмежовувати компетентність. Якщо психолог, до якого ви звернулися, каже, що він не може допомогти в розділі квартири та не знається у майновому праві або галузі фінансів, то це є правильним.

Як же може допомогти психолог в подібній ситуації? Чи може він допомогти?

Він не змусить кривдника перестати кривдити клієнта. Не допоможе повернути матеріальні статки та встановити справедливість такою, якою її зараз бачить клієнт.

Психолог може допомогти навчитися спиратися на свої сили та звертатися за адекватною допомогою. Зберігати оптимальний (максимально можливий в даній ситуації) рівень душевної рівноваги. Підготуватися до наступного етапу життя. Усвідомити, що певні речі в житті дійсно закінчилися й немає сенсу «склеювати». Розрізняти: на що є сенс витрачати свій час і сили, та на що – немає.

Як би не завершилася важка ситуація – після неї буде життя. В якому клієнтові дуже знадобляться збережені за допомогою роботи із психологом здоров’я та здоровий глузд.

 

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Непсихологічні питання до психолога
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psiholog-psihoterapevt Арт-терапия - мой любимый метод в консультировании

Я человек довольно-таки творческий, поэтому и методы в работе я предпочитаю подобные ;) Сегодня хочу поговорить об одном из направлений, которое я применяю в своей работе – арт-терапии. Если кратко, то арт-терапия – это терапия

психологія psiholog-psihoterapevt Червоні прапорці на консультації у психолога

Якщо помітили на консультаціях щось з нижчепереліченого, то обговоріть це зі своїм психологом, попросіть його взяти супервізію по цьому питанню. Якщо психолог відмовляється брати відповідальність за свої дії, не хоче брати супервізію у спеціаліста...

Усі публікації розділу Робота з психологом, психотерапевтом ᐉ

 
Обговорення "Непсихологічні питання до психолога"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr