У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Красива, розумна, самотня?

У Психолога » Психологія відносин » Красива, розумна, самотня?

Красива, розумна, самотняВи коли-небудь задумувалися, чому ваша подруга, будучи ефектною, привабливою та розумною ось уже не перший місяць, рік, або три роки не знаходить собі пари? Які відчуття супроводжують її? Це свідомий вибір чи дещо інше?


Самотність в світі гаджетів, інтернету та аватарів — це не дивина. Існують сучасні дослідження, які підтверджують, що величезна кількість вибору того чи іншого продукту (перепрошую за порівняння) значно ускладнює сам процес вибору загалом.

Зробивши свій вибір із великої кількості запропонованих товарів та послуг, ми починаємо відчувати незадоволення, яке називається «сум за втраченою можливістю». Тримаючи в руках продукт нашого вибору нам здається, що все таки ми вибрали не те, мовляв те, що ми не вибрали було би значно кращим.

В радянському союзі, маючи можливість купити тільки один різновид морозива — пломбір, люди були щасливі обираючи саме його і з усіх сторін вихваляли його смак і натуральність.

Зараз різновидів морозива неймовірно багато, що не заважає людям з усіх сторін викрикувати, що це погане морозиво — не те, що раніше. «Всі чоловіки — козли, час романтиків минув, раніше чоловіки одягалися стильніше, не те, що зараз.»

Фейсбук, Інстаграм, Твіттер та багато інших спеціальних платформ для спілкування — це майданчик, який пропонує нам неймовірну кількість морозива. Наважившись зробити вибір, жінки розчаровуються, що він не так говорить, у нього тонкі ноги, криві зуби і так до безкінечності.

Існують багато теорій про виникнення відчуття самотності, зокрема особливе місце в цьому питанні виокремлювалось К. Роджерсом. Самотність і перебування на самоті — це різні речі, які не потребують порівняння. Знаходячись на самоті психічно здорова людина почуває себе в комфорті та в розважливості.

Ознака того, що вам тривожно, страшно, або неприємно залишатись самій в приміщенні — це ознака травм та страхів минулого, часто ще з дитинства. Проте здоровий статевий потяг ніхто не відміняв. Фізіологічний потяг до реалізації своїх потреб — це також нормально і його потрібно реалізовувати.

Казки, які розказували дівчатам у дитинстві та мультфільми, які вони бачили формували в уяві образ дракона, монстра і лицаря, як противагу йому. 

Уникнення знайомств з невідомими хлопцями, відсутність соціальної активності — це зазвичай або підгрування дитячим страхам (не хочу зустрічати дракона, а лицарі вже давно вимерли), або страх знову отримати травму (явище пов'язане із негативним досвідом у минулому).

Найкраща рекомендація для дівчат — це слухати і дивитися. Дуже часто під час знайомства дівчина переймається тим, чи сподобається вона хлопцю (свої відчуття та переживання відкладаються на другий план). Хоча насправді більше потрібно перейматися тим, чи цікавий мені цей хлопець.

Доктор психіатрії Радж Прасад під час однієї з лекцій зауважив, що для побудови хороших стосунків потрібно пройти три етапи. Кожен із них повинен бути реалізованим в порядку своєї черговості.

  1. Етап знайомства — ви представляєтесь іншій людині і дивитесь як вона представляється, вам.
  2. Етап інтересу — ви зацікавились іншою людиною, а вона зацікавилась вами. Ви детальніше пізнаєте один одного, ділитесь вподобаннями та інтересами.
  3. Етап підтримки — ви пізнали цю людину, готові довіряти їй, а вона — довіряти вам. Ви зацікавлені в реалізації та особистісному зростанні один одного.

Проблема полягає в тому, що дуже багато самотніх людей можуть бути надзвичайно розвиненими на етапі підтримки, проте зовсім не вміють справлятись в етапі знайомства та інтересу. Дехто навпаки — ідеально знайомиться та проявляє себе в стадії інтересу, а на етапі підтримки така людина може бути нікудишньою.

Спершу 1, потім 2, потім 3. Найкращий індикатор для оцінки незнайомця — це психологічна гармонія. Не розчаровуйтесь в чоловіках через травми або негативний досвід минулого.

Лицарі не вимерли, просто принци не завжди знають, що вони королівської крові та й поводять себе тепер зовсім по-іншому (знову ж таки, хлопці можуть бути поганими в 1-му або 2-му етапі). Ви навчитесь розпізнавати хороше в людях, тільки старі установки та страхи доведеться переглянути.

Пишіть теми із психології, які хочете побачити висвітленими. Якщо інформація була вам корисною — коментуйте та поширюйте її в соцмережах. Будьте вмілими та задоволеними і пам'ятайте, що залишатись на самоті не повинно бути страшно.

Підберіть психолога для пар онлайн або в містах України.

У Психолога » Психологія відносин » Красива, розумна, самотня?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihologiya-otnosheniy Преодолеть созависимость и сохранить себя

Во всех отношениях есть этап, когда мы растворяемся в другом человеке, что замечательно. Это становиться проблемой, только если следующий этап отношений не наступает. Мы теряем себя, сосредотачиваясь на своих партнерах как источниках нашего благополу

психологія psihologiya-otnosheniy Нужно ли работать над отношениями?

Почему не любят эгоистичных и инфантильных людей? Желание пассивно получать удовольствие – инфантильно. Желание заслужить любовь всеми мыслимыми и немыслимыми способами – невротично.

Усі публікації розділу Психологія відносин ᐉ

 
Обговорення "Красива, розумна, самотня?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr