Чем полезен психолог для пожилых людей?

У Психолога » Возрастная психология » Интервью с психологами » Чем полезен психолог для пожилых людей?
Чем полезен психолог для пожилых людей?

Найти психолога?

С какими проблемами наиболее часто сталкиваются люди пожилого возраста (после 60 лет)?

психолог
07-10-2020 + психолога в избранные


Найчастіша й найзагальніша проблема - це втрати. Вони можуть бути різного рівня та до них може бути різне ставлення. У віці 60+ із ними зустрічається (та має адаптуватися до них) кожна людина. Це є нормальним для перебігу нашого життя.
60+ є віком, коли збільшується вірогідність втрати близьких людей - батьків, старших родичів, друзів-однолітків.
Через ці втрати ми втрачаємо звичне коло спілкування та звичний спосіб дій (наприклад, якщо ми довгий доглядали своїх батьків або родичів).
Через нормальні фізіологічні зміни втрачаються звичні фізичні можливості та загальний стан здоров'я. Ці зміни також впливають на звичне коло спілкування, звичний спосіб спілкування та звичний спосіб проведення дозвілля. Так, для того, щоб навчитися чомусь новому, потрібні інші прийоми навчання, ніж ті, до яких звикли. Та більше часу.
Ще однією втратою є втрата звичного статусу (соціального, матеріального, сімейного).
Також - втрата звичного ставлення оточуючих, втрата власного звичного ставлення до себе, втрата можливості не звертати уваги на своє здоров'я та просто експлуатувати організм; втрата широти вибору занять - не всі види діяльності можуть принести "чемпіонські" результати.
Втрачається можливість відкладати важливі речі "на потім". Сприйняття плину часу також зазнає втрат - він починає минати "швидше".

поддерживают: 1

Vitalia

Какие методы психологической помощи пожилым людям работают лучше всего?

психолог
07-10-2020 + психолога в избранные


Ефективність методу залежить від того, наскільки він відповідає меті психологічної допомоги у кожному конкретному випадку.
На загал добре працюють методи арт-терапії, центрований на особистості підхід, нейрографіка.

поддерживают: 1

Vitalia

Сложности, которые возникают при оказании психологической помощи пожилым людям.

психолог
07-10-2020 + психолога в избранные


Такі утруднення можна умовно розділити на дві групи: пов'язані із спеціалістом та пов'язані із клієнтами.
Пов'язані із спеціалістом утруднення більшою мірою випливають з того, чи готовий спеціаліст з надання психологічної допомоги працювати із людьми у віці 60+, чи є він вільним від ейджизму та власних страхів, пов'язаних із старінням.
Утруднення, пов'язані із клієнтами, стосуються їхньої спроможності прийняти психологічну допомогу: стан фізичного та ментального здоров'я, рівень освіти та поінформованості, сталі уявлення про можливість розвитку особистості та змін у життєвий період 60+.

поддерживают: 1

Vitalia

Эффективна ли в пожилом возрасте длительная психотерапия, направленная на изменение в структуре личности, или уже поздно пытаться бороться с созависимостью, повышенной тревожностью и т.д.?

психолог
07-10-2020 + психолога в избранные


Довготривала психотерапія може бути ефективною, якщо психотерапевт буде враховувати особливості особистості та віку клієнта. Зокрема не "боротися", а працювати над змінами, чесно визнавати обмеження - власні та психотерапії. Для змін потрібні ресурси (в тому числі - час, впродовж якого ці змінений спосіб життя ставатиме нормою).
Клієнт не завжди має ці ресурси повною мірою. Та, якщо в результаті терапії дія негативних явищ пом'якшиться, це вже полегшить стан клієнта.

поддерживают: 1

Vitalia

Общие рекоммендации, как сохранить "бодрость духа" и радость жизни, выходя на пенсию?

психолог
07-10-2020 + психолога в избранные


Готуватися до пенсійного періоду життя. Дізнаватися більше інформації - фахової та перевіреної - про вікові зміни та особливості. Прийняти їх як частину нормального перебігу життя. Враховувати ці особливості у плануванні своєї повсякденної діяльності та ставитися до них із повагою.
Чи хочемо ми, чи закриваємо очі на власні зміни, вони все одно відбуваються. Тому варто навчитися новим способам підтримувати фізичну активність, вчитися, проводити дозвілля тощо.
Із настанням віку 60+ ми не стаємо зобов'язаними зберігати вигляд 30-40-річних чи, навпаки, ставати "старенькими", такими, яким "нічого не потрібно".
У віці 60+ людина потребує більше - часу для себе, відпочинку, уваги, нових вражень, повторів під час навчання чомусь новому.

Бесплатная рассылка интересностей!

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Последнее редактирование 07-10-2020

Если вы - психолог и хотите принять участие в интервью, авторизируйтесь!

Найти психолога?

Область, регион:
Средняя стоимость консультации: От: грн До
Работает с проблемой:
Пол:
Лет практики не менее:

Используемые подходы и техники...


Ещё мнения психологов
мнение психолога Как современные гаджеты влияют на детей? Ребенок и смартфон.

С какого взраста детям можно давать играть на электронных устройствах? Стоит ли вовсе запрещать ребенку пользоваться планшетами и смартфонами?

мнение психолога Как найти друзей во взрослом возрасте

Важно ли взрослому человеку иметь друзей, или же их роль могут исполнять семья и коллеги по работе?

мнение психолога Кризис среднего возраста

Что это за кризис и все ли его переживают? Рекоммендации для людей, переживающий данный жизненный период.

qr