У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Ейджизм. Чому тебе не візьмуть на роботу в 21?

У Психолога » Робота й кар'єра » Ейджизм. Чому тебе не візьмуть на роботу в 21?

Ейджизм не візьмуть на роботу в 21Ейджизм — це дискримінація певної категорії людей за віковою ознакою. Зазвичай з явищем ейджизму зустрічаються в ранньому юнацькому, юнацькому, похилому та старечому віці.

Що стосується молодих людей, то ейджизм по відношенню до них проявляють наступним чином. Люди, наприклад, проявляючи це явище, впевнені в некомпетентності молоді, її непрофесійності, відсутності досвіду, інфантильних станах, надмірній емоційній реакції та, само собою, потягом до розваг.

Особисто я неодноразово зустрічався із подібним явищем майже завжди, коли змінював місце роботи і пробував себе в новому виді діяльності.

Звісно, прийшовши в незнайомий колектив та вперше виконуючи нові для себе функції, ти не можеш бути повністю компетентним для цієї діяльності. Проте люди, які зверхньо поглядають на тебе, радіючи кожному невдалому рухові, тільки самі собі замилюють очі власним «надпрофесіоналізмом».

Швидкість утворення нейронних зв'язків у молодому віці, тобто швидкість і пластичність научіння молодої людини ніхто не скасовував. Звісно не кожна молода людина здатна до швидкого научіння, проте тут зазвичай на першому місці стоїть питання мотивації.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Так от, будучи ще студентом я поблизу дому влаштовувався на роботу в магазин одягу. Мені одразу ж сподобався колектив, який там працював (приємні молоді дівчата-продавці та адміністратор). Проте, коли я зустрівся із власницею магазину, то одразу ж вловив кривий погляд на її обличчі.

— Скільки вам років? — запитала вона.
— Двадцять,- відповів я бадьоро.
— Знаєш, зазвичай у мене є правило.
— Яке?
— Я не наймаю на роботу людей молодше 25 років.
— Чому?
— Ну до 25 років у людей цей… Вітер у голові.

Щиро признаюсь, я був відверто здивованим подібним поворотом подій. На той момент життя у мене було опубліковано дві книги і от-от третя була напоготові.

Проте "вітер в голові" у всіх, кому до 25 глибоко вкорінився в мою пам'ять.

Звісно варто також зауважити, що мене таки прийняли на роботу. Думаю, що завдяки моїй харизмі та, як то кажуть "підвішеному язику".

В цьому полягає моя перша та одна з найважливіших рекомендацій для молодих людей, які зустрічаються з явищем ейджизму - прокачайте свою харизму.

читайте також:

Три истории про Александра Великого Давайте я вам расскажу три истории из жизни Александра Великого. Не ручаюсь в их правдивости и достоверности, но надеюсь, каждый сможет извлечь необходимое для себя. Первая история – общеизвестная и легко находится в Википедии или любом учебник...

Любовь. Территория свободы В погоне за «орденами» люди часто не замечают друг друга, обесценивают любовь и привязанность, считая это лишней «деталью», которая будет только мешать самореализации...

запитати психолога онлайн

Друга і не менш важлива рекомендація - якщо ви вже ознайомлені із напрямком, в якому збираєтесь працювати - підвищуйте свою експертність.

Якщо не ознайомлені - ознайомлюйтесь. На одній харизмі далеко не заїдеш, особливо, якщо професія потребує певної кваліфікації та відповідальності.

Під час створення піарщиками образу наших політиків технологи зазвичай опираються на вік кандидатів. Якщо ви молодий політик, то акцент роблять на вашій енергійності, бажанні змін та готовності до боротьби. Такий собі образ воїна. Якщо політику уже за 50, то акцент намагаються робити на його досвідченості, професійності, зв'язках та життєвих принципах. Так званий образ великого батька.

Значно більш тривожне явище ейджизму по відношенню до людей старшого віку. Часто їх звільняють з роботи, не дочекавшись оформлення нормальної пенсії, їх усувають від культурних та соціальних процесів, які відбуваються в державі.

Одного разу я був випадковим слухачем приватної розмови. Уникнути її я не міг, оскільки відбувалася вона в громадському транспорті. 

Чоловіку років 40 зателефонували. Зважаючи на його розмову я зрозумів, що телефонував молодий хлопець. Хлопець подзвонив чоловікові по оголошенню, бо він шукав роботу охоронцем. Чоловік спершу спитав скільки хлопцеві років, а потім почав кричати, що він не візьме молодого хлопця, оскільки він платить невеликі гроші. За маленьку зарплату, за словами чоловіка, можуть працювати тільки старші люди. От такий от прояв подвійного ейджизму.

Слід зауважити, що таки існує загроза втрати компетентності в старшому віці (нейронні зв'язки утворюються не так швидко і від цього страждає в першу чергу пам'ять та уважність). Проте людина зазвичай відчуває, що її розумові процеси уже не працюють на належному рівні. Інша справа - якщо людина усвідомлює, що не здатний надалі працювати на цій посаді, але залишається на роботі через економічну складову.

Кожен із нас - індивідуальність, тому не варто підгрібати всіх під одне єдине узагальнення. Прояв ейджизму - це саме таке узагальнення по відношенню до кожної унікальної і не повторної особистості.

Пишіть теми із психології, про які хочеться дізнатись більше. Якщо ця інформація була вам корисною поширюйте її та коментуйте. Будьте щасливими та толерантними.

У Психолога » Робота й кар'єра » Ейджизм. Чому тебе не візьмуть на роботу в 21?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія rabota-karyera 5 жизней самореализации и профессиональная деформация.

Есть мнение, что человек за свою жизнь меняет 5 своих профессий. И каждая из его профессий сопряжена с освоением и покорением, подъемами и спадами, удовольствием и напряжением. Это могут быть профессии похожие друг на друга, продолжением друг друга ...

психологія rabota-karyera Как страх нищеты и алчность разрушают твой бизнес.

Страх нищеты или его отсутствие во многом определяет коммуникацию с клиентом. Страх делает бизнесмена агрессивным. То, что сейчас вы видите повсеместно, и на просторах интернета в том числе, называется методом агрессивных продаж, когда вам навязывают услугу или продукт. А навязывают тем агрессивнее, чем сильн

Усі публікації розділу Робота й кар'єра ᐉ

 
Обговорення "Ейджизм. Чому тебе не візьмуть на роботу в 21?"

Коментарів 2

Дійсно актуальна тема. Але найцікавіше те, що стикатися з ейджизмом стала не в 21, а в 30, маючи певний багаж знань та навичок, проте керівництво вважає мене занадто молодою, а будь-який прояв ініціативи обрубує на початку... Відчуваю на роботі себе студентом- недоучкою😃%uDE14
Досить цікава тема, новий для мене термін, хоча з цим також стикалась і не раз, тим паче, що мені і є 21::smile::
Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr