Діти, батьки, навчання, реалізація і т. д

Добрий день. Прошу підкажіть у наступній ситуації. Два роки тому син моєї знайомої закінчив 9 клас на середні оцінки, тобто не був відмінником, але і 'двійошником ' теж. З огляду на те, що він хворіє на хворобу Рейно ніби(це щось з судинами) обираючи майбутній фах, мати дивилась на те, щоб ця робота була у приміщенні, у теплі (бо йому неможна мерзнути у руки) і не надто фізична. Маючи знайомих у одному з навчальних закладів вона 'дала' 'запхала' сина на програміста(буцімто не важка фізично праця, у теплі і т д) І тут починається повний 'капєц'. Дитина не стягує того всього навчання, та й взагалі йому то не цікаво. Він хотів іти вчитись на автослюсара і говорить про те що поки він сидить тут в комп'ютері, він машину б розібрав вже разів 100 і дійсно він вміє це все і йому то подобається, але мама говорить про те, що як ти взимку працював б на цій роботі, тобі не можна обмерзати, я тобі і те і се, а ти неможеш сісти і тільки вчитись, ні про що недумаєш в плані все маєш що треба, комп'ютер от тобі дорогий купили для навчання сиди і вчись, а дитина собі куди мене запхали, як я маю бути я не можу, вічні плачі і нерви?????? Нервується хлопчина, нервується мама. Як бути платити до кінця з певних предметів і що далі навіть незнаю((( чи забрати документи ( а жаль і мамі бо жаль, що вже 2 курс, і так от, і думаю того щоб інші не говорили от забрали і т. Д, і дитині жаль з того всього, але з навчанням бачу важко і абсолютно то нецікаво. Підкажіть, я розумію що це все неправильно як на мене було зі сторони мами туди його дати вчитись, але вона думає що нічого поганого не хоче для сина, а думала щоб йому легше було тільки.... Як бути .... Що порадити..... Дякую щиро за відповіді
Вопрос задан: ; Возраст: 26


консультация психолога онлайн
Victoria, доброго времени суток!
Перепрошую, а Ви саме хто для того хлопця і для його мами?
З якої причини Вас це турбує?

комментарий
рекоммендовать:

07-10-2020 09:44:06Дополнение к вопросу
Та хіба це щось міняє хто я,просто хочеться для себе зрозуміти і порадити щось толкове людині


консультация психолога онлайн
цитата:

порадити щось толкове людині

Ви можете працювати лише над собою. А якщо Вас нестримно тягне "причинить добро" комусь - то це якраз питання саме до себе - яку користь я від цієї допомоги хочу отримати особисто для себе? З якою метою я це роблю? З якої причини я не займаюся своїм життям, а займаюся життям двох сторонніх людей?

комментарий
рекоммендовать:

07-10-2020 09:55:36Дополнение к вопросу
Бо мені ці люди не байдужі.

07-10-2020 09:55:48Дополнение к вопросу
Дякую за допомогу.

07-10-2020 09:59:37Дополнение к вопросу
Якщо я тут написала, то значить я знаю для чого, і явно не для того, щоб мені тут діагностику проводили.


консультация психолога онлайн
Доброе утро!
Соглашусь с коллегой.Скажите, а почему Вас этот вопрос беспокоит? Вы говорите, что Вы просто знакомая и даже не подруга. Если Вы хотите получить консультацию, то желательно быть честной. Это выбор молодого человека и очень важно прислушиваться к его желаниям. Заболеть можно и работая на не любимой работе. Вы мама этого мальчика?

Ответ отредактирован автором 07-10-2020 10:21:22


комментарий
рекоммендовать:

07-10-2020 10:50:04Дополнение к вопросу
Сестра, я є рідна сестра!!! Не писала про це, бо для мене це не здалось і не здається чимось важливим саме в тій ситуації, бо питання тут не про мене. ...

07-10-2020 10:51:33Дополнение к вопросу
Якщо звісно можете, сказати щось конкретно по цій ситуації, то будь ласка підкажіть щось, цікаво почути вашу думку з цього приводу і буду дуже вам вдячна!


консультация психолога онлайн
цитата:

Якщо я тут написала, то значить я знаю для чого, і явно не для того, щоб мені тут діагностику проводили.

Якщо ви тут написали, то маєте розуміти, що психолог зі свого досвіду може поставити вам будь - яке питання.
Це, насамперед, для розуміння більш цілісної картини, ваших мотивів, і задля власної безпеки, як професіонала.

Тому питання "чому вас турбує ця історія, якщо ви сторонній спостерігач" - має значення.
Чи, можливо, ви безпосередній учасник?
І та мама нехай почне жити своїм життям, довіряючи сину та його вибору, незважаючи на діагнози... Мабуть що так.

комментарий
рекоммендовать:


консультация психолога онлайн
Доброго дня. Здається, вам складно зрозуміти чому психологи до вас "причепилися"?
Я поясню - кожна людина діє по- життю для того, щоб отримати щось для себе. Це аксіома.
Навіть Мати Тереза робила свої добрі справи маючи ВЛАСНИЙ мотив. Допомога людям це не мотив. Мотив - це відповідь на запитання ДЛЯ ЧОГО ЦЕ МЕНІ? ЩО Я ОТПРИМУЮ ДЛЯ СЕБЕ ДОПОМАГАЮЧИ ІНШИМ? ( Хтось хоче отримати вдячність, хтось хоче всім подобатись, а хтось таким чином сподівається що і йому допоможуть. і т.д.)

Ви написали, що ви сестра (хлопця,я так розумію) Тоді ваш мотив такий самий як і в мами- вирішити ЗА людину її долю, втручатися в життя інших, а не займатися своїм. Навіть якщо ваші намірий найкращі ( як і мами) - людина повинна сама віришувати як їй жити своє життя. Бо це ЇЇ життя

А мама, скоріше за все, не хотіла би втратити контроль за дитиною, оскільки у неї немає задоволення від власного життя, вон займається життям іншого. Хоча, задача батьків- вчасно відпустити дитину, дати їй моживість робити власні помилки

комментарий
рекоммендовать:


консультация психолога онлайн
цитата:

Якщо звісно можете, сказати щось конкретно по цій ситуації, то будь ласка підкажіть щось

Я розумію, що як близька людина - Вам дуже бояче бачити, коли дорога людина псує собі життя, або, ще гірше - калічить не тільки себе, а ще й інших людей. Звістно - це боляче. Але Ви нічого не можете з цим подіяти, бо кожен сам приймає рішення і робить вибір - теж самостійно лише для свого життя. В цьому і полягає свобода. Коли хтось за нас щось вирішує - то вже контроль та посягання на чужу волю. Навіть якщо ви праві і знаєте як найкраще - це лише Ваше бачення та Ваші бажання. І Ваша сестра і Ваш племінник - кожен з них мусить прийняти рішення сам для себе. Якщо племіннику ще немає 18 років - він мусить виконувати те, що вимагає матір. Але після 18 - це вже його особистий вибір де навчатися і як жити, але і його особиста відповідальність. Бо, якщо він живе на кошти мами, а волає про свої права - то це вже інша історія, яка не має нічого спільного із свободою вибору.

комментарий
рекоммендовать:

07-10-2020 11:42:59Дополнение к вопросу
Так живе наразі він ще на мамині кошти, і йому ще немає 18

07-10-2020 11:45:11Дополнение к вопросу
Так мені як близькій людині боляче від цього і я хочу бачити його щасливим і він питає в мене, що робити, я так неможу, як бути? А чим же я можу допомогти.....


консультация психолога онлайн
цитата:

він питає в мене, що робити, я так неможу, як бути? А чим же я можу допомогти.....

По перше - підтримати. Це означає розуміння його почуттів. Але при цьому без зассвудження поведінки матері.
Друге - йому треа допомогти зрозуміти страхи і біль його мами. Коли людина розуміє мотиви іншої людини - легше сприймати дійсніть - раз. А по-друге, зявляються внутрішні ресурси турбуватися про себе, ставити мякі кордони не ломаючи взаємовідносини.
Третє, допомогти побачити позитивні сторони у навчанні, яке у нього зараз є.
Є ще четверте і пяте і шосте... ::smile::
АЛЕ!!! Все вище перераховане треа робити не в форматі моноглога, а в форматі питання-відповідь. Тобто Ви задаєте питання без варіанту відповіді - уважно слухаете відповідь і далі продовжуєте спілкуваня саме у такій формі.
Зрозумійте і Ви - у хлопчика серйозна хвороба. І мати таки має рацію - Він може не витримати роботи на протягах. А от хлопчик навряд чи це розуміє. І це треа враховувати...

комментарий
рекоммендовать:


консультация психолога онлайн
Здравствуйте! Печально, когда родители не позволяют детям сделать собственный выбор и получить опыт. Даже, если ваш брат ошибается в выборе профессии, то было бы полезно ему самостоятельно в этом разобраться. Только так можно понять, что ему подходит или нет. Вот сейчас он попробовал выбор матери, похоже, нет удовольствия от чужого выбора. Что делать в таком случае? Пробовать что-то другое или же продолжать терпеть дальше. Вы можете только сочувствовать близкому человеку и морально его поддерживать. Если решать проблемы других людей, спасать их, то таким образом вы лишаете их возможности научиться самостоятельно это делать.

комментарий
рекоммендовать:


консультация психолога онлайн
Если все дело в условиях работы, то эти условия можно подобрать, работая автослесарем. Сейчас технологии не стоят на месте и многие процессы автоматизируются. Скажите, а есть ли у Вас свои дети? Есть ли переживания, связанные с ними?

комментарий
рекоммендовать:

Чтобы спросить или ответить, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!

Комментарии посетителей

Ещё нет комментариев.

Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr